Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Výzva z FÚ zpětně přiznat daně a bonus od J - Daňový bonus za rok 2018 nelze uplatnit -...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 10. 2019 17:00

    J (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

    Daňový bonus za rok 2018 nelze uplatnit - viz.§ 35c
    (4) Daňový bonus může uplatnit poplatník, který ve zdaňovacím období měl příjem podle § 6 nebo 7 alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy.

  • 13. 10. 2019 12:26

    . (neregistrovaný) 178.17.10.---

    A byly to příjmy "z prodeje nepotřebných osobních věcí" - v tom případě by to byly příjmy od daně osvobozené - a prokážete to, nebudete v důkazní nouzi? Máte staré paragony, staré fotky s danými předměty atd.? Co Vám vlastně na to FÚ přesně řekli? Že máte prokázat svoje "osvobozené" příjmy? Kam jste tyto příjmy "z prodeje nepotřebných osobních věcí" ve svém přiznání k dani z příjmu FO teď zaradila, do § 7 nebo do § 10?

  • 14. 10. 2019 9:13

    (neregistrovaný) 195.26.25.---

    Dobrý den, staré paragony už samozřejmě nemám. Tyto příjmy jsem zahrnula do §10. Jednalo se o prodej např. dětského kola, staré sedací soupravy, ložnice...možná se do důkazní nouze dostanu. Většina prodaných věcí byla pořizována v letech 2005 - 2010. Peníze, které jsem za prodej nepotřebných věcí a vybavení domácnosti obdržela jsem z toho damého účtu přeposílala bývalému partnerovi, se kterým jsme před lety věci pořizovali. Doufám a vvěřím, že snad vše dopadne dobře.

  • 14. 10. 2019 10:04

    . (neregistrovaný) 178.17.10.---

    Nevím, o kolik položek se jedná, ale sama bych udělala přehled všech prodejů za rok 2017 a za rok 2018, k tomu bych dohledala inzeráty, fotky z inzerátů (většinou je tam vidět, že se např. u nábytku jedná o nábytek umístěný v bytě prodejce) a to bych přiložila k podávanému Přiznání k dani z příjmu FO. Tyto "osvobozené" příjmy bych do Přiznání neuváděla, jen bych je uvedla do příloh jednotlivých přiznání. Ale nejsem daňový poradce, takže to prosím berte jen jako úvahu, ne jako odbornou radu.
    OT. Když jste peníze přeposílala na účet bývalému partnerovi, tak jste do poznámky psala, že se jedná o dar, nebo o platbu za prodej nějaké věci?

  • 14. 10. 2019 10:17

    (neregistrovaný) 195.26.25.---

    Při přeposílání peněz bývalému partnerovi jsem tam neuváděla nic :-( Na výpise z banky jsou vidět poznámky: u příjmu=Česká pošta s.p. jako VS je uvedeno: Příjmy jiné. Když jsem přeposílala penize je uvedeno= Jméno+příjmení bývalého partnera/převod prostředků/Bez kategorie jiné. Moc Vám děkuji za vaše rady, mě by vůbec nenapadlo že můj druhý ex mě bude dávat k soudu a navíc mě "napráší" na FÚ. Budiž mi to poučením. Velkým poučením

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).