Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Pracovní úraz a ušlý výdělek od Tomáš Neugebauer - Pokud vaše zaměstnankyně požaduje vyplácet náhradu jí ušlého...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 11. 2019 19:19

  Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) ---.146.broadband5.iol.cz

  Pokud vaše zaměstnankyně požaduje vyplácet náhradu jí ušlého výdělku z důvodu prodělaného pracovního úrazu pravidelně měsíčně, má na to, v souladu se zákoníkem práce (§ 271m), nárok. Pro zaměstnavatele je z důvodu správného výpočtu výše náhrady důležité mít zjištěno a stanoveno, zda se z části či zcela v souladu s § 270 zákoníku práce zprostí své povinnosti zaměstnanci nahradit vzniklou škodu a nemajetkovou újmu.

  Refundace se u pojišťovny zpravidla požaduje až po ukončení dočasné pracovní neschopnosti (všech úhrad ztráty na výdělku) a úhradě doložených dalších nároků poškozené (bolestné, účelně vynaložené náklady spojené s léčením [např. doplatky léků], věcná škoda [např. v důsledku pracovního úrazu rozbitý soukromý mobil, brýle, hodinky či poškozený soukromý oděv]).

 • 18. 11. 2019 19:53

  Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Věcnou škodou jsou i náklady vynaložené na advokáta, účelně vynaloženými náklady na léčení je i ocenění péče třeba i ze strany rodinných příslušníků, a to ve výši odpovídající péči poskytnuté profesionálními pečovateli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).