Domnívám se, že se odpovědi trochu zamotali v "překážkách". Dotaz zněl, zda má zaměstnanec nárok na ošetřovné z důvodu zavření škol, ale až od 1.4. (2.4.,3.4....). Podle mne ano a není důležité, že "neošetřoval" už v březnu (hlídali prarodiče, sestra, teta?). V dubnu na hlídání nikoho nemá, tak bude ošetřovat on sám.
A věděl byste,prosím,někdo, jak je to se střídáním OČR.
Zaměstnanec 31.3. pracuje, ale zaměstnavatel od 1.4. nechá zaměstnance doma z důvodu překážky na straně zaměstnavatele. Zaměstnanec ale požádá o OČR od 1.4. Na konci měsíce předá zaměstnavateli Výkaz péče o dítě, kde bude vyplněno, že "ošetřoval" část měsíce a část měsíce manželka. Je to možné? Zvláštní dotaz,uvědomuji si,ale jako mzdová si musim být jistá a to teď nejsem. Budu ráda za odpoveď. Děkuji
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.