Úřadu práce není nic do toho, jak zaměstnavatel organizuje výkon práce.
Pokud zaměstnavatel přijímá jiného zaměstnance na opětovně zřízené místo, měl by vést v patrnosti, že ten propuštěný má 2 měsíce pro podání žaloby na neplatnost rozvázání PP. Ale stačí do požadavků přihodit znalost třeba méně obvyklého jazyka a ať soudu prokáže, že ho ovládá.
Základním pravidlem soudního řízení je tvrdit a svá tvrzení prokázat. A pak je to o tom, komu soud uvěří.
Když poukazujete na judikaturu, jistě víte, že NS už před lety poukázal na to, že zaměstnavatel sleduje nejenom počet svých zaměstnanců, ale i jejich kvalifikační skladbu. A jazyková znalost je co?
Samozřejmě se nemůže jednat o fiktivní záležitost, ale stačí příprava obchodniho záměru apod.
Když jsem psala o požadavcích, samozřejmě se musejí vztahovat ke sjednanému druhu práce, tj. asi ne potápěčský kurz pro účetní, ale jazyková znalost určitě za podmínky, že do firmy vstupuje zahraniční investor, mají být zaměstnání cizinci apod. Zase je to o organizaci práce, a o té nerozhodují zaměstnanci, ale zaměstnavatel. Kdo platí ten rozhoduje.
Když řidič z povolání nesouhlasí s pracovními cestami, ať jde o dům dál. Nic víc nic míň.
tazatele vyhodili pro nedostatek zakázek, vzápětí na tu práci přijali jiného. jasná otázka. a vy sem motáte znalost hindštiny či jiného jazyka. navádíte, jak se z takových situacích, kdy zaměstnavatel udělá podraz a poruší zákon může z toho vymotat. a spravedlnost a právo utře. myslíte, že je to vhodné? je to hodné právničky vašeho kalibru?
A jak víte, že zaměstnavatel třeba minulý měsíc zakázky neměl, zaměstnance propustil a tento měsíc má, takže někoho jiného přijal ? Myslím, že je na zaměstnavateli, aby případně u soudu prokázal, že zákon neporušil. Mně se zase nelíbí, že hned, aniž znáte podrobnosti, vidíte obcházení zákona. Já , bez dostatku informací, ho tedy nevidím.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.