Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Výpověď dle § 52 e ZP od Jasná - K ukončení PP dohodou by zaměstnanec nepřistoupil?

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 8. 2020 8:36

  Jasná (neregistrovaný) ---.228.broadband4.iol.cz

  K ukončení PP dohodou by zaměstnanec nepřistoupil?

 • 18. 8. 2020 8:54

  Karla58 (neregistrovaný) 213.195.202.---

  Bohužel nechce kvůli vyšší podpoře v nezaměstnanosti. Také jsem mu dohodu nabízela.

 • 18. 8. 2020 9:31

  katka2 (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

  Už jsem vám to jednou psala, ale klidně znovu. Ukončí-li dohodou, a pak si na úp prokáže, že to bylo ze zdravotních důvodů, nebude podpora krácená. Druhá možnost je, že dostane výpověď, 2 měsíce bude sedět na překážkách a nebude dosávat ani nemocenskou, ani mzdu, ani náhradu, ani podporu.

 • 18. 8. 2020 10:35

  Karla58 (neregistrovaný) 213.195.202.---

  Ano já vím a děkuji. Jenže pán si vzal právníka, který na dohodu v žádném případě nechce přistoupit a nedá si to vymluvit. Údajně se k tomu ÚP takto nestaví a nelze s ním v tomto bodě hnout. Trvá na výpovědi dle § 52 e a dvouměsíční výpovědní lhůtě. Pán s posudkem nesouhlasí a strašně moc chce pracovat. Jenže já se musím posudkem řídit a bez platného posudku pro něj prostě práci nemáme. Vůbec nevím co s ním. Asi bude muset dva měsíce zametat před budovou.

 • 18. 8. 2020 11:03

  Lenka Fu. (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

  Píšete, že pán má právníka, proto výjimečně vkládám přesnou citaci zákona.
  Podle § 50 odst. 3 Zákona o zaměstnanosti (435/2004 sb. v platném znění) se podpora nekrátí, pokud zaměstnanec ukončil sám nebo dohodou pracovní poměr z vážných důvodů. Rozhodně nevidím žádný důvod, proč byste pro pána měli vymýšlet práci na 2 měsíce, kterou nemáte a mít s tím náklady na jeho mzdu. Pokud chce pracovat, může si hledat jinde práci, která pro něj bude vhodná.

  § 50 (1) Výše podpory v nezaměstnanosti a podpory při rekvalifikaci se stanoví procentní sazbou z průměrného měsíčního čistého výdělku,37) který byl u uchazeče o zaměstnání zjištěn a naposledy používán pro pracovněprávní účely v jeho posledním ukončeném zaměstnání v rozhodném období podle pracovněprávních předpisů;38) pokud se u něho tyto pracovněprávní předpisy neuplatňovaly vzhledem k úpravě stanovené zvláštními právními předpisy pro právní vztah, ve kterém vykonával své poslední ukončené zaměstnání, zjistí se pro účely podpory v nezaměstnanosti a podpory při rekvalifikaci jeho průměrný měsíční čistý výdělek obdobně podle pracovněprávních předpisů.
  38)(2) Výše podpory v nezaměstnanosti a podpory při rekvalifikaci u uchazeče o zaměstnání, který naposledy před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání vykonával samostatnou výdělečnou činnost, se stanoví procentní sazbou z posledního vyměřovacího základu21) v rozhodném období přepočteného na 1 kalendářní měsíc.
  (3) Procentní sazba podpory v nezaměstnanosti činí první 2 měsíce podpůrčí doby 65 %, další 2 měsíce podpůrčí doby 50 % a po zbývající podpůrčí dobu 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu. V případě, že uchazeč o zaměstnání před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání bez vážného důvodu ukončil poslední zaměstnání sám nebo dohodou se zaměstnavatelem, činí procentní sazba podpory v nezaměstnanosti 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu. Ukončil-li uchazeč o zaměstnání sám nebo dohodou ve stejný den více zaměstnání, z nichž alespoň jedno bylo ukončeno z vážných důvodů, náleží mu podpora v nezaměstnanosti ve výši procentní sazby podpory v nezaměstnanosti podle věty první. Vykonával-li uchazeč o zaměstnání jako poslední před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání samostatnou výdělečnou činnost, ustanovení věty druhé se nepoužije. Procentní sazba podpory při rekvalifikaci činí 60 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu.

 • 18. 8. 2020 12:14

  Aion (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Tak jednou pro něj práci nemáte a podruhé ano? I zametání je práce.

 • 18. 8. 2020 14:19

  Brabec František (neregistrovaný) 185.63.97.---

  alebo aj teho generálného trenažéra by mohol robitť ...

 • 18. 8. 2020 13:31

  katka2 (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

  Tak mu dejte výpověď, 2 měsíce ho nechte sedět doma zadarmo a je to.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).