Z vašeho dotazu není zřejmé, v režimu kterého právního odvětví je váš pracovní úraz odškodňován - zda v režimu práva pracovního nebo občanského (nebo v režimu obou těchto právních odvětví).
Pokud se má jednat o náhradu škody a nemajetkové újmy způsobené pracovním úrazem, nejedná se o rentu, ale o náhradu za ztrátu na výdělku po skončení PN. Tato náhrada není poskytována doživotně, ale do do konce kalendářního měsíce, v němž poškozený zaměstnanec dovršil věk 65 let nebo do data přiznání starobního důchodu z důchodového pojištění. Tato náhrada se vypočítává jako rozdíl mezi průměrným, popř. pravděpodobným výdělkem před vznikem škody a dosaženým výdělkem s připočtením ev. ID. Upozorňuji, že škodou není PÚ, ale propad výdělku. Výdělek před vznikem PÚ pro tuto náhradu nemá žádnou relevanci. Dosažený výdělek může být korigován, ne vždy se jedná o výdělek skutečně dosažený. Např. se nebere v úvahu výdělek, kterého zaměstnanec dosáhl zvýšeným pracovním úsilím (např. prací přesčas), nebo se naopak dosažený výdělek navyšuje v případě, že zaměstnanec vlastní vinou nedosáhl výdělku jako jiní zaměstnanci konající stejnou práci. Zmíněná náhrada se neposkytuje ve fixní částce, ale vypočítává se každý měsíc.
Nepíšete, v jakém řízení jste byl zastupován, fixní částka by spíše odpovídala občanskoprávnímu řízení, rovněž tak označení renta.
Právně řešit se dá cokoliv, ale je otázka, zda takové řešení nebude dražší než to, čeho byste dosáhl (zda vůbec).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.