OT. Nestačí "nahlásit příjmy". Je toho více. Daňový poradce ví, na co se zeptat, co si nechat potvrdit od klienta. Ví to účetní? Kolik máte pro zaměstnance, kterým pomáháte, připravených otázek? Co nepeněžní příjmy (když někdo za danou osobu zaplatí například daň z nemovitostí)? Co osvobozené příjmy, které je zapotřebí na FÚ oznamovat?
Sama mám takových (a to jen prvopočátečních) dotazů cca 20. Většinou je jich nakonec více jak dvojnásobek. A to pomáhám jen dlouholetým klientům, pro které zpracovávám DE nebo účetnictví a které znám.
OT. Nejde o to, že Vás udal, ale že by chtěl náhradu škody. Nejspíše oprávněně, protože by Vás považoval za odborníka a Vy jste mu dala / mohla dát / chybné rada.
I jen to, že by se zmínil o (dle jeho pohledu) chybných radách v okolí svých spolupracovníků, svému zaměstnavateli. I to by Vám uškodilo. Nebo si myslíte, že ne?
Jak se to říká, za dobrotu na žebrotu. ....
Že nejste daňový poradce? Že nemáte pojištění daňového poradce? A že nemůžete platit za případné chyby platit z rodinného rozpočtu?
Nebo naopak - ať Vás nechá zaměstnavatel "proškolit" (tj. zaplatit semináře, školení, zkoušky..) pro daňové poradce, a pak budete možná i fungovat (v případě úspěšného složení zoušek) jako daňový poradce - a zpracovávat za přiměřenou odměnu přiznání k daním pro jeho zaměstnance.
Vyberte si.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.