Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Kombinovane studium od EvaLi - Zákon o VŠ kombinovanou formu studia nezná (neuvádí)....

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 3. 2021 19:54

  EvaLi (neregistrovaný)

  Zákon o VŠ kombinovanou formu studia nezná (neuvádí). Ale VŠ můžou nabízet formu studia v tzv. kombinovaném programu, což znamená, že student nemá výuku od pondělí do pátku třeba 25 hodin týdně, ale má speciální rozvrh seminářů a může do školy (na semináře, přednášky) chodit třeba večer anebo o víkendu. Přijetím na VŠ se tedy stáváš studentem se vším všudy. A jestli ve svém volnu prodáváš brambory nebo závodně vesluješ (třeba i za peníze) nikoho nezajímá. Na studijním oddělení dostaneš potvrzení o návštěvě školy, obdržíš index a jako prvňák se jako každý jiný student zúčastníš slavnostního ceremoniálu Inaugurace - vítání ke studiu, kde složíš studentský slib. To všechno jen proto, že jsi řádným vysokoškolským studentem. Na zdravotním pojištění - jsi tzv. státním pojištěncem. Stát za tebe odvádí (platí) zdravotní pojištění tvojí zdrávce. V případě OSVČ jsi vedlejší (hlavní práce je studium). To vše do tvých 26-ti let, pak je jenom "doktorát" do 28-ti let.
  Jen jsem zvědavá, hlásíš se přímo na FTVS, na trenéra nebo management. A jaký sport?
  Co se týká informací o OSVČ. Rozhoď sítě a poptej se u svých kamarádů. Je lepší než zjišťovat na svazu - na centrále. Teď, když nám zakázali sportovat, tak vás "profesionálních" budou hromady a někdo už je třeba delší dobu a poradí ti, kam máš jít a hlásit se. Zdravím Lindnerová

 • 5. 3. 2021 21:26

  Marek (neregistrovaný)

  Hlásím se na UP, ale konkrétní obor ještě vybírám, ale bude to fakulta FTK. Taky jsem zvědavý. :-D

 • 5. 3. 2021 21:40

  Aion (neregistrovaný)

  To na nás dýchla nostalgie...
  Studijní oddělení se už zpravidla jmenuje jinak, index je v elektronické podobě, takže student dostává jen přístup...:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).