Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Uzavřená provozovna x náhrada mzdy ve 2.čtvrtletí od om - Měl by se určit pravděpodobný výdělek dle §355...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 5. 2021 14:20

  om (neregistrovaný)

  Měl by se určit pravděpodobný výdělek dle §355 ZP. Čerpání dovolené sice nařizuje zaměstnavatel, ale měl by zaměstnanci písemně oznámit, a to alespoň 14 dnů dopředu nedohodnou-li se jinak.

 • 17. 5. 2021 15:40

  zt (neregistrovaný)

  Děkuji za odpověď. Dovolenou jim předem neoznámil, na ničem se nedohodli. Ohledně toho pravděpodobného výdělku jim zaměstnavatel s p.účetní řekl, že když neodpracovali ani jednu směnu, náhrady se jim počítají z minimální zaručené mzdy (pravděpodobný výdělek za 4/21. Takže vlastně jakoby "nově" nastoupili do zaměstnání).
  Podle mě tedy zaměstnavatel nemá pravdu. Pokud zaměstnavatel čerpal Antivirus a vyplácena jim byla za 1-3/2021 náhrada ve výši 100% průměrného výdělku, pak se tato doba dle úpravy MPSV považuje za odpracovanu, započítává se zaměstnancům do nároku na dovolenou a rovněž se z ní počítá průměrný výdělek pro účely vyplácení náhrad mzdy (ať už za dovolenou, nebo za překážku v práci dle §208 ZP) v dalším kalendářním čtvrtletí.
  Pokud se pletu, prosím o opravu a odpověď. Ona neví, jak mají zaměstnavateli argumentovat, co mu třeba předložit aby jim byly mzdy za duben opraveny. Vidí v tom jistou "vyčuranost" zaměstnavatele, aby jim za starou nevyčerpanou dovolenou proplatil co nejmenší částky a také co nejméně zaplatil na odvodech. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).