Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Nepodepsané prohlášení- daň u HPP od Kara1 - Daňové prohlášení jste si měla vyžádat k podpisu...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 6. 2021 16:18

  Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Daňové prohlášení jste si měla vyžádat k podpisu sama - při nástupu a pak každoročně do 15. února (nebo si ho sama vytisknout, vyplnit, podepsat a předat). Bez podepsaného prohlášení byla mzda daněna zálohovou daní (nebo možná někdy i srážkovou, pokud byla hrubá mzda do určitého nízkého limitu) a byla jste povinna podávat daňové přiznání. Ale hlavně Vám bez daňového prohlášení neuplatňoval slevu, kterou jste ale mohla uplatnit v tom přiznání a dostat daňové zálohy zcela nebo zčásti vrácené.
  Ale vážně jsem se setkala i s tím, že zaměstnanci daňové prohlášení nikdy nepodepisovali, protože to podčmárnul zaměstnavatel za ně a uplatňoval jim slevu.
  Zeptejte se, zda eviduje Vaše podepsané daňové prohlášení.
  No a s výplatní páskou je to podezřelé. Vyžádejte si je nebo požádejte, ať Vám rovnou vytiskne mzdové listy za ty roky a můžete si zkontrolovat daně. A pak se uvidí, co dělat dál. Radši si ověřte, zda Vás vůbec přihlásil na sociálce a na zdravotní pojišťovně. ELDP jste každý rok dostala?

 • 25. 6. 2021 7:16

  katka2 (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

  Celé je to podezřelé. Podezírám admina, že sem některé perly dává sám, aby to tu trochu rozproudil ( např. Příjmení nebo 4 roky bez pásky).

 • 25. 6. 2021 12:35

  kp (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Např. ve stavebnictví to není nic neobvyklého.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).