Dobrý den,
doporučuji uzavřít nějakou dohodu mezi s.r.o. a fyzickou osobou o tom, že s.r.o. zajistí opravu nemovitosti pro fyzickou osobu, která jí za to následně uhradí odměnu. V každém případě je nutno rekonstrukci přefakturovat soukromé osobě. Pokud by k rekonstrukci nebyla dohoda a přefakturace, jednalo by se o nedaňové náklady a nebyl by nárok na odpočet. Případ s vložením majetku do s.r.o. by byl také možný, ale bylo by potřeba jej realizovat ještě před započetím oprav, jinak se dostáváme do stejné situace, jako je popsáno v úvodu příspěvku.
Alena K.
Dobrý den, ještě mě napadlo jedno řešení - uzavřít mezi s.r.o. a soukromou osobou nájemní smlouvu k nemovitosti a v ní souhlasit s odepisováním případného technického zhodnocení společností. Pak by opravy mohly zůstat u s.r.o., které by je aktivovalo jako technické zhodnocení a odepisovalo. Soukromá osoba by musela ovšem danit příjem z pronájmu.
Alena K.
FO-majitel by pronajala nemovitost sro, sro by mohla odepisovat technické zhodnocení, i když se nejedná o její majetek. FO by danila příjem z pronájmu dle par. 9. A případný další pronájem by byl mezi sro a třetí stranou, kdy by příjem z pronájmu danila sro. Chápu to správně?
ano, ale nějak v tom nevidím smysl.
pronájem sro by musel být dříve, že tz
při ukončení pronájmu sro by fo zdanil neodepsané tz jako příjem
sro si nemůže uplatnit dph, neb podnájem není UZP
atd atd...
jedinou výhodu vidím, že fo nebude muset TEĎ vytáhnout z kapsy peníze
nájem bude danit fo a poté i sro, musí se hlídat ceny obvyklé, takže optimalizace daně veškerá žádná
Pokud by k rekonstrukci nebyla dohoda a přefakturace, jednalo by se o nedaňové náklady a nebyl by nárok na odpočet....
ale no tak, nejde ani tak o náklady jako o příjmy. sro MUSÍ (ne bylo by vhodné jak píšete vy) vše vyfakturovat za obvyklou cenu fyzické osobě, odvést DPH a výnos zdanit.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.