Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Alimenty od without nickname - Takže v první části dotazu je druhá dcera...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 12. 2022 21:22

  without nickname

  Takže v první části dotazu je druhá dcera starší dcera, v dalším textu je druhá dcera mladší dcera. Je to tak?

 • 4. 12. 2022 21:59

  Michal

  Jedná dcera starší přišla o možnost dále studovat a tím pádem i o alimenty od matky za dobu studií. Druhá dcera je mladší a ta požaduje vyšší alimenty protože chce teprve studovat.

 • 4. 12. 2022 22:34

  without nickname

  Takže starší dcera odmaturovala, další studium nezahájila, tudíž přestala být nezaopatřenou (zjednodušeně). Vy o tom píšete tak, že by měla dostat peníze jakoby předem, na studium, ke kterému se zřejmě ani nepřihlásila. Totéž jakoby u mladší dcery.
  Takto výživné nefunguje. Pokud ta starší studium zahájí, stane se nezaopatřenou a vyživovací povinnost se obnoví a protože předpokládám, že je zletilá, výživné ve výši určené k jejímu návrhu soudem bude náležet přímo jí. Není to tak, že by jí osoba povinná platit výživné vyplatila nějakou částku, aby se na školu mohla přihlásit.
  Z vašeho dotazu se jen těžko dovozuje, kdo měl (má) vůči které dceři vyživovací povinnost.
  Doporučuji návštěvu advokáta.

 • 5. 12. 2022 3:52

  Michal

  Tady jde hlavně o to že já jsem dcerám dál na školy peníze a matka jim je utratila. Když chtěla dcera nastoupit na další školu po maturitě tak jí matka nechtěla peníze na školy dat. Tím ji znemožnila nastoupit na další školu ta byla donucena touto okolností nastoupit do zaměstnání. Matka tím pádem přestala platit výživné dceři. Dcera po dosažení plnoletosti zažalovala matku o peníze na školy a po 2 letech soudních tahanic vyhrála. Druhá dcera teďka co odmaturuje tak požaduje žalobou vyšší alimenty protože chce po složení maturity na vysokou. Ale já beru že bych platil peníze na další školu dál alimenty po dobu jejího studia na vysoké škole jako křivdu vůči tě starší ďceri která jednáním své matky nevydat dceři peníze od otce na školy jako překážku nemoci dále studovat a tím se taky matka stala osobou která plnila svoji vyživovací povinnost jenom do doby co starší dcera odmaturovala. Chtěl bych podporovat mladší dceři pouze po stejnou dobu jako matka. Starší dcera tímto rozhodnutím své matky přišla nejenom o možnost dále studovat ale i o dost peněz. Když budu podporovat druhou dceru dalších cca 5 let na škole a druhá o tuto podporu již přišla jednáním své matky tak to beru jako křivdu k starší ďceri atd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).