Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Polský e-shop, polské DIČ a česká DPH 21 %. od pivo - Dobrý den, možná je eshop ve zvláštním režimu...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 12. 2022 7:54

  pivo

  Dobrý den, možná je eshop ve zvláštním režimu OSS (One Stop Shop). Mám také český eshop, který prodává do zemí EU koncovým zákazníkům a těmto se fakturuje s platnou sazbou DPH dané země. Pokud zákazník uvede DIČ a je tedy plátce, tak prodej je s 0% a DPH přizná ten plátce. Na stránkách Finanční správy se dozvíte více.

 • 7. 12. 2022 13:43

  Martin Schmitt

  Dobrý den,
  děkuji za odpověď. Bohužel se už nedozvím, kdo od nás z firmy dělal objednávku a jestli na ni též uvedl naše DIČ. Ale na faktuře v kolonce "Odběratel" tento údaj není uveden. Bohužel firma má sice české číslo telefonu, kde mi to ale nikdo nebere, a na můj mail, který jsem v dotazech přidal na jejich webu též nikdo nereagoval, takže jak ten doklad mohu nyní dát do účetnictví? Jako kdyby byl od českého dodavatele, tedy základ a daň 21 %? Nebo celou částku včetně DPH použiji do nákladů a k tomu vypočítám DPH pomocí samovyměření, takže DPH na vstupu i na výstupu? Nebo to samovyměření mám počítat z částky bez DPH (ze základu), jak je uvedeno na té jejich faktuře?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).