Hlavní navigace

Názor k dotazu Identifikovaná osoba a DPH od t.999 - 1.) řešila jsem jen, kdy se stávám IO...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 7. 2024 22:34

    t.999

    1.) řešila jsem jen, kdy se stávám IO povinně ze zákona
    a) buď překročím limit dovozu zboží z EU
    b) příjmu službu

    2.) když již budu IO, tak jaké mám povinnosti

    Možnost, že budu IO a budu ještě sledovat limit dovozu zboží mě vůbec nenapadla .... a až s vámi se nad tím zamýšlím ..... pokud bude tento postup možný = správný , pak bych asi dodavateli v EU nesdělila DIČ- ten pak nemůže ověřit, že jsem IO a vystaví faktu s DPH daného státu EU.

    Nicméně ..... v mém případě jsem se přihlásila k dobrovolné registraci IO a to proto, že jsem nechtěla nakupovat s DPH EU a překročit nákupem limit - pak bych měla zboží zatížené DPH dodavatelskou zemí a dodaňovala ještě českou. Nenašla jsem možnost, jak z nakoupeného zboží pak dostat DPH jiného státu zpět.
    Vliv také hraje DPH dodavatelského státu ...... někdy je výrazně nižší než v ČR.
    No propočty a váhání trvaly poměrně dlouho asi 1/2 roku - což se zdálo nakonec být nevětší brzdou .... vyhrála dobrovolná registrace IO. Pokud bych se stala plátcem DPH, zboží zatížené českou DPH bych měla na skladě, tak pak by snad z něho šlo zpětně DPH i uplatnit na vstupu- tedy doufám.

    Poz,.: píšu to jako já, ale ve skutečnosti jde o klienta s.r.o., kterého účtuji

    Prosím napište, jak Vám poradili.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).