Re: Nezletilý syn jako spolupracující os
Nemyslím, že by to vyšlo lépe. Ročně ta spolupráce bude jistě víc než 100 hodin, tudíž DPP nepřipadá v úvahu. A odvody z DPČ jsou dost vysoké :-( Tak se mi zdá, že to vyjde lépe, když syn bude jako OSVČ spolupracující. Ale přiznám se, že spočítané to nemám :-)
Re: Nezletilý syn jako spolupracující os
Jirko, díky :-)) Budu to muset pořádně spočítat, včetně odvodů za "zaměstnance" a následně zvýšení výdajů u "zaměstnavatele" atd. Počítám daně a úlevy kdekomu a na sebe nemůžu najít čas - přesně podle přísloví, že "kovářova kobyla chodí bosa" :-))
Jen mě ještě napadá, jestli opravdu přijdu o těch 500 na dítě??? Když tak koukám do paragrafů, tak se mi zdá, že bych o ně přijít nemusela, protože jde o nezletilé dítě dle ZDP §35c/6/a. Nebo se pletu? Mzdy dělám jen okrajově, takže je možné, že mi něco uniká. Jak to tedy je s tou pětistovkou měsíčně na dítě?
Re: Nezletilý syn jako spolupracující os
Uniká Vám §13 odst. 1. Pokud je dítě spolupracující osobou, nelze za ně uplatňovat zvýhodnění (je to tam řečeno opačně - nemůže být spoluprac. osobou, pokud je uplatňováno zvýhodnění). Je fakt, že se to musí propočítat, záleží na předpokládaných příjmech, na % rozdělení, zda by skutečně nešlo raději použít ty DOPP....(s hodinami problém není, ty si na dohodách jistě pohlídáte).
Re: Nezletilý syn jako spolupracující os
Já jsem syna uplatńovala od těch 15 až do roku 2004,( to mu bylo 20), vyplatilo se to pokud byly vyšší příjmy a odpočitatelné položky, on měl ještě na studenta, dále byla výhoda pro ZP- neměl min.VZ jako osoba, za kterou platí stát. Vyživovala jsem druhé dítě. V roce 2005 jsem to zrušila, takže nový systém nemám propočítán.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.