Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Prosím o radu - přiznání důchodu od Anonymní - Re: Prosím o radu - přiznání důchodu po ukončení...

Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 27. 2. 2006 12:45

Anonymní (neregistrovaný) 213.210.175.---

Re: Prosím o radu - přiznání důchodu
    po ukončení nemoci dojde k ukončení pr.poměru - pokud výpověď pro nadbytečnost tak s odstupným...budete sice mít část.důchod,ale můžete jít na úřad práce a zaregistrovat se...jelikož vám je 55 a více let máte nárok na podporu jeden rok...více vám teď není možno poradit...

• 27. 2. 2006 13:02

Jana (neregistrovaný) 82.100.11.---

díky za reakci,ale bylo mi řečeno,že pokud nastoupím do práce a ještě mi nebyl důchod přiznán,tak všechna řízení padají a já budu ve stavu,jako kdybych vůbec nemarodila.Ale k té komisi si mě zvou až toho 13.3.. Vůbec nevím,co dělat.Abych vůbec ten důchod dostala?

• 27. 2. 2006 13:41

Martina (neregistrovaný) 212.47.18.---

---
    Podmínkou pro přiznání inv.důchodu je váš zdravotní stav. Ten posuzuje LPK OSSZ na základě lékařských zpráv. O přiznání může požádat kdokoli a kdykoliv. Lékař vám nemusí ukončit PN, jen se staví výplata, na ní již nemáte nárok. Jedině, že byste požádala o prodloužení podpůrčí doby. U nás třeba takto žádala zaměstnankyně. Jí ovšem invaliditu zamítli, ale PN prodloužili rozhodnutím OSSZ o 3 měs. Lze žádat opakovaně. Osobně se mi příčí marodění po obdržení výpovědi, běhání po doktorech v pracovní době, zatajování příjmů pro výpočet dávek SSP apod. Dle mého názoru je to věc morálky. Nevím, co vám opravdu je, ale vedle nás bydlela sousedka a co jí pamatuji, tak je doma. Má ČID. Přes celý rok jezdí s kolečkem, nosí konve vody, odhazuje sníh, tak asi není tak nemocná, aby nemohla chodit do práce.

• 27. 2. 2006 14:05

taky děkuji za reakci.Jenom pro upřesnění.Důvod neschopnosti
    je těžký zánět jater,hospitalizace v nemocnici a to vše z dlouhodobého stresu,jak mi bylo řečeno.Nevím,jaké máte,Martino,zkušenosti,ale takový začátek stáří bych nikomu nepřála.Pracovat jsem chtěla do posledního dne a pak se v klidu radovat z vnoučat v důchodu,na který už jsem se těšila,ale nehodila jsem se novému vedení do party.Je to smutná doba.Mládí má zkrátka zelenou.jinak si nedovedu vysvětlit,proč by moje místo rušili pro nadbytečnost,ale v zápětí vypisovali výběrová řízení na místa nová.Ale to už je mimo dotaz.Ještě jednou díky.

• 27. 2. 2006 14:25

---
    Tak se domluvte s vaším ošetřujícím lékařem na pokračování PN. Výplata sice od 2.3. nenáleží, ale omlouvá váši nepřítomnost v práci. Důchod vám mohou přiznat od 2.3. Jinak už nevím. Mám s našimi zaměstnanci jinou zkušenost. A že na vás zaměstnavatel nečeká, bohužel taková je doba. Nechtěla jsem se vás nějak dotknout. Ono totiž nelze odpovědět v pár větách na problém, jehož celou hloubku neznám. Vycházela jsem jen z vašich vět a z toho jsem nabyla poněkud jiného dojmu.

• 27. 2. 2006 14:40

>>>stav. Ten posuzuje LPK OSSZ na základě lékařských
    >>>zpráv.
    >>>O přiznání může požádat kdokoli a kdykoliv. Lékař vám
    >>>nemusí ukončit PN, jen se staví výplata, na ní již
    >>>nemáte nárok. Jedině, že byste požádala o prodloužení
    >>>podpůrčí doby. U nás třeba takto žádala
    >>>zaměstnankyně.
    >>>Jí
    >>>ovšem invaliditu zamítli, ale PN prodloužili
    >>>rozhodnutím OSSZ o 3 měs. Lze žádat opakovaně. Osobně
    >>>se mi
    >>>příčí marodění po obdržení výpovědi, běhání po
    >>>doktorech
    >>>v pracovní době, zatajování příjmů pro výpočet dávek
    >>>SSP apod. Dle mého názoru je to věc morálky. Nevím,
    >>>co
    >>>vám opravdu je, ale vedle nás bydlela sousedka a co
    >>>jí
    >>>pamatuji, tak je doma. Má ČID. Přes celý rok jezdí s
    >>>kolečkem, nosí konve vody, odhazuje sníh, tak asi
    >>>není
    >>>tak nemocná, aby nemohla chodit do práce.
    >>

>Tak se domluvte s vaším ošetřujícím lékařem na
    >pokračování PN. Výplata sice od 2.3. nenáleží, ale omlouvá
    >váši nepřítomnost v práci. Důchod vám mohou přiznat od
    >2.3. Jinak už nevím. Mám s našimi zaměstnanci jinou
    >zkušenost. A že na vás zaměstnavatel nečeká, bohužel
    >taková je doba. Nechtěla jsem se vás nějak dotknout. Ono
    >totiž nelze odpovědět v pár větách na problém, jehož
    >celou hloubku neznám. Vycházela jsem jen z vašich vět a
    >z toho jsem nabyla poněkud jiného dojmu.

Nemusíte se omlouvat.Píšete ze zkušenosti a z těch několika vět se opravdu nedá vše poznat.Mám zkrátka strach,že když se nepostarám sama,tak najednou zjistím,že nedostanu peníze a z čeho bych potom žila.

• 27. 2. 2006 14:50

---
    Jani, držím palečky. Hlavně se pořádně informujte na svůj zdravotní stav a na co máte nárok. Na co se nezeptáte, to vám neřeknou. Vím o paní, co měla žloutenku typu C a protože byla příliš neprůbojná, doplatila na to. http://www.cssz.cz/lekarska_posudkova_sluzba.asp

• 27. 2. 2006 15:19

Anonymní (neregistrovaný) 213.210.175.---

takže p.Jano - počkejte do toho 13.3. - nenechávejte se uschopňovat - řekněte lékaři že tedy vydržíte bez výdělku do toho 13. - do komise...výplata dávek bude sice zastavena, ale omluvenou nepřítomnost v práci máte pořád...pokud se 13.rozhodne o důchodu, tak je požádejte,ať co nejrychleji sdělí písemně - budete muset se zaměstnavatelem sepsat žádost o přiznání čid...oni určitě budou chtít okamžitě přiznáním čid ukončit neschopenku. V tom případě jak píšete stejně vaše pracovní místo bylo zrušeno - předpokládám,že jste dostala výpověď pro nadbytečnost - nebo vám bylo nabídnuto jiné místo?pokud jste dostala nadbytečnost tak k tomu přísluší odstupné...pak ten úřad práce a vydržet...pokud by jste byla nucena nastoupit znovu na nové místo zpět do zaměstnání, tak podpůrčí doba se po odpracování i měsíce znovu přepočítává - tzn.zase vzniká nárok na výplatu nemocenských - bere se nový rok zpět...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).