Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Pronájem bytu od radka - Re: Pronájem bytu Děkuji za odpovědi. Já jsem si...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 3. 2006 18:59

    radka (neregistrovaný)

    Re: Pronájem bytu
    Děkuji za odpovědi. Já jsem si tedy původně myslela, že když odvád tzv. nájemné družstu Kč 3000,- (byt je skutečně jeho), které se skládá vlastně ze záloh na teplo, vodu a z fondu oprav,pojistného, takže tyto výdaje musím zaúčtovat jako nedaňové. Příjmy, které on dostává za pronájem bytu Kč 7000 pak rozdělit na Kč 3000,- jako nedaňové příjmy, protože tyto příjmy prakticky uhradí družstvu (záloha na vodu, teplo, fond oprav, pojistné) a zbytek Kč 4000,- pak musím přiznat jako příjmy z pronájmu a mohu k tomu uplatnit výdaje procentem. Tak jsem z toho zmatená, ale zřejmě budete mít pravdu. Bude na tom tedy dost škodný.
    PS:majitel bytu mi teď prozradil, že přestože má příjmy z pronájmu pobíral podporu v nezaměstnanosti. Lze to? Chce se mi z toho brečet. Jste před těmi daněmi také v takovéto zoufalé situaci?
    Radka

  • 5. 3. 2006 19:02

    Jaša (neregistrovaný)

    Re: Pronájem bytu
    Majitel bytu může brát podporu. Na tu má nárok ze zákona. Pouze pokud by bral dávky soc. podpory, tak by musel nahlásit příjmy z pronájmu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).