Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Prosim o radu-soukr.auto pro podnikaní od V. - Re: Prosim o radu-soukr.auto pro podnika Ano, auto které...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 3. 2006 9:50

V. (neregistrovaný) 62.141.24.---

Re: Prosim o radu-soukr.auto pro podnika
    Ano, auto které není zahrnuté v majetku, ale platí za něj sil.daň a používá ho pro podnikání tak lze uplatnit prům.cena pohoných hmot pro daný rok (ustanovené vyhláškou MF) a ještě amortizaci dáno také vyhláškou pro určitý rok, toto vše za každý km pro služební jízdu, jen pozor na stanovení průměrné spotřeby, měla by vycházet z údajů z TP (jsou tam 3 hodnoty a z těchto se spočítá průměr).
    V.

• 29. 3. 2006 9:57

Eva (neregistrovaný) 62.77.76.---

Ano,našla jsem tam 3 hodnoty,vždy rozdělené /, tak jsem vzala právě tu poslední 7,6 a mělo by to být ale na 100 km,že? tak že vezmu všechny 3 hodnoty,udělám průměr vydělím 100 a mám vlastně hodnotu spotřeby na 1 km? :) já našla právě z MF průměrnou hodnotu toho benzínu ale je tam nadpis jako:průměrné ceny pohonných hmot (pro zaměstnance) a je tam pro rok 2005 a hned i pro rok 2006. Já použiju tu pro rok 2005? a je to ta správná tabulka? benzin super 95, pro rok 2005 = 27,40 Kč

Moc Vám děkuji za pomoc,musím to dnes uzavřít :(

A jak tak na to koukám je toto mnohem výhodnější než tam dávat účtenky,že? když dávám účetnky můžu taky ještě použít tu sazbu 3,8 Kč/km jako opotřebení?

• 29. 3. 2006 10:04

Ilona (neregistrovaný) 212.27.208.---

ano i kdyz davate uctenky, tak pouzijete 3,8;
    na ostatni dotazy - viz. moje odpoved nize;
    tu spotrebu spocitate tak, ze sectete ty 3 udaje a vydelite 3 (spotreba v TP je uz uvadena na 100km, takze vam vyjde spotreba na 100 km - az v tom vypoctu delite 100 presne jak jste psala...

• 29. 3. 2006 11:32

Jarda (neregistrovaný) 213.246.76.---

Musíte použít sazbu pro podnikatele, tak jak vám to radí níže. Ta je známá pouze pro r. 2005. Je vyhlašována zpětně. Pro r. 2006 bude zase až zač. příštího roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).