Re: Příležitostné práce PROSÍM!!!!
****
pokud je podepsane prohlaseni, tak dle tabulek;
pokud neni, tak u prijmu do 5000 - srazkova dan 15%, u prijmu nad 5000 - zalohova dan min. 20% (jelikoz si uz nemuze uplatnovat slevy na dani, tak mu dan vyjde urcite)
DPP - neopakujici se cinnost, max 100 hodin rocne u 1 zamestnavatele, neplati se pojisteni, pouze dan
Re: Příležitostné práce PROSÍM!!!!
Paní nejspíš myslí na to, že by pro tohoto člověka byl příjem osvobezený dle §10 jako příležitostný příjem. Já bych asi žádnou smlouvu nedělala, jen bych mu vyplatila oproti podpisu peníze. A nebo bych uzavřela smlouvu nebo dohodu o dílo, kde bych stanovila podmínky. Pro zaměstnance (zhotovitele práce) by to byl osvobozený příjem (do 20.tis. Kč příležitostný příjem).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.