Re: VÝPOVĚĎ - spěchá, dík.
Pokud se společnost ruší - § 46 odst. 1 písm. a) ZP, pak je výpovědní doba tříměsíční. Na ÚP se můžete přihlásit až po skončení PP, v žádném případě ve výpovědní lhůtě. Ale můžete ÚP požádat o pomoc podle zákona o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele - bude-li zaměstnavatel v konkurzu, pak dlužné mzdy Vám vyplatí ÚP. JInak ale můžete u zaměstnavatele skončit kdykoliv během výpovědní doby dohodou podle § 46, odst. 1 písm. a) ZP - pochopitelně za předpokladu, že se skutečně dohodnete, tím si zachováte nárok na odstupné, přijdete sice o část peněz, které byste dostával za výpovědní dobu, ale můžete se přihlásit na ÚP. Pak můžete onemocnět v ochranné lhůtě 42 dnů po skončení zaměstnání ... Po dobu, kdy jste zabezpečen nemocenským, se podpora v nezaměstnanosti neposkytuje, její běh se zastaví a obnoví se po skončení nemoci.
Re: VÝPOVĚĎ - spěchá, dík.
Požádat musí zaměstnanec. To by tak hrálo, aby si zaměstnavatelé chodili na ÚP pro peníze ... Výsledek je takový, že ÚP vyplatí zaměstnanci dlužné mzdy (případně odstupné atd.). v rámci konkurzu si pohledávku přihlásí a v konečném důsledku se to odepíše, protože kde nic není, ani ....
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.