Re: Co s neuhrazeným 50níkem???
S drobnými si nedělejte starosti, opravdu jsou k tomu účty 546 a 646 . Váš případ je MD 546 / D 311.
Saldokonto: česky řečeno je přehled pohledávek a závazků. Běžně se tím míní dodavatelé a odběratelé, ale jako saldokontní si v programu označte všechny účty, kde máte pohledávky nebo závazky. Např. i 331 zaměstnance, zdrav. pojišťovnu, sociálku, DPH, daně z příjmu firmy, daně z příjmu sražené zaměstnancům atd. Po úhradě (když se částky rovnají) se úhrady a závazky nebo pohledávky vypárují a ze saldokonta zmizí. Jinak by tam byly částka původní a částka o padesátník nižší.
Jinak bych si dovolil říci, že žádná otázka není hloupá. Hloupá může být jen odpověď. Zjstil jsem, že hloupými otázkami občas uvedete do rozpaků i skutečného machra.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.