Re: Základní vklad s.r.o.
Pokud jste jediný společník, pak jste zřejmě taky jednatel a
vykonáváte práci pro společnost.
1. zdaníte zisk společnosti 24 %. Zisk po zdanění zaúčtujete
část na 421 zákonný rezervní fond, pak na 428 nerozdě-
lený zisk min. let, před tím vvytvoříte zápis z valné
hromady a v něm si určíte odměnu. Tuto odměnu si
vyplatíte s účetním zápisem MD 431 / DAL 364, při
výplatě MD 364 / DAL různé účty (pokladna, SZ, VZP, daň.)
2. jako funkcionář s.r.o. si spočítáte výplatu podle § 6 zák. o
dani z příjmů postupem běžným pro zaměstnance, t.j. daň,
soc.zabezpečení, ZP.
Není jiné cesty (na MF pracují chytří lidé).
Re: Základní vklad s.r.o.
Děkuji za odpověď, ale jsem asi natvrdlej. Kdybych jako základní vklad při zakládání s.r.o. použil třeba vlastní automobil, byl bych na tom mnohem lépe. Já jsem složil hotově 200t a teď když je budu muset danit 24% jako zisk a pak 15% jako podíl? Nerozumím tomu. To se mi snad vyplatí mé auto prodat a koupit si na firmu nové.
Re: Základní vklad s.r.o.
*** Tak s tím opatrně :-). Uvědomte si, že finance jsou společnosti (ABC, s.r.o.) a ne Vaše (fyzická osoba Honza X). Každý převod peněz z ABC musí mít nějaký důvod a účel. Společnost jimi může disponovat, hradit své závazky, vyplácet mzdy, půjčovat,.... ale všechno má svá pravidla. Pokud např. jen tak převedete peníze na svůj účet, může to správce posoudit jako Vaši odměnu za práci pro společnost a v tom případě pak z této částky odvádíte soc.,zdr. a daň. ***
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.