Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Odpisy software jinak - co s tím?? od Ma - Re: Odpisy software jinak - co s tím?? Řešila...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 5. 2006 16:06

    Ma (neregistrovaný) 212.158.151.---

    Re: Odpisy software jinak - co s tím??
    Řešila jsem stejný případ.
    účetní odpisy jsem ponechala stejné - takže to co šlo do nákladů máte dobře - tam by to spíš byla chyba zkrátit dobu účetních odpisů.

    - ale daňové odpisy jsem musela přepočíst na tři roky - protože podle zákona se doba odpisování opravdu na ty tři roky zkrátila.
    Potom se účtuje odložená daňová povinnost či závazek. To asi bude to co jste měla udělat.

  • 4. 5. 2006 9:18

    anonym (neregistrovaný) 62.209.196.---

    Re: Odpisy software jinak - co s tím??
    U software pořízeného v r. 2003 se daňové odpisy rovnají vždy účetním. Daňové odpisy dle § 32a ZDP platí až pro DNM pořízený po 1.1.2004. Pokud jste ponechali 48 měsíců pro účetní odpisy, nic neopravujte.

  • 4. 5. 2006 11:45

    Ivana (neregistrovaný) 88.100.160.---

    Re: Odpisy software jinak - co s tím??
    Tak kdo má vlastně pravdu? Já mám pořízený software jako paní Olina, takže jsem taky pochopila ZDP jak uvádíte. Nechala jsem odpisy účetní a daňové stejné. Jenže včera jste mě "dostali", tak jsem opět začala hledat a už si vůbec nejsem jistá, zda to mám dobře. V komentáři k §32a je uvedeno, že účetní předpisy od r.03 nestanoví limit pro DNM,počínaje r.2004 ZDP definuje NM, tak jak ho definoval do konce r.2000 a v §32a stanoví způsob jeho odpisování na straně poplatníků, kteří vedou účetnicví.Fyzické osoby, které nevedou účetnictví uplatní výdaje spojené s poř.NM do výdajů daňových již při jeho zaplacení tak, jak postupovali do konce r.03. Podle zákona se §32a zákona použije poprvé u NM zaevidovaného do majetku poplatníka ve zd.období, které započalo v r.2004. Takže bych řekla že máte pravdu, a i já to mám správně. Uf!!! Aspoň doufám!

  • 4. 5. 2006 12:25

    al (neregistrovaný) 62.209.196.---

    Re: Odpisy software jinak - co s tím??
    "Ma" nemá pravdu. V přechodných ustanoveních zákona č. 438/2003 Sb. bodu 25 je to napsáno jasně. Jiná pravidla jsou pro NM pořízený do 31.12.2000, pak je mezidobí 2001-2003 (účetní odpis = daňový) a od 1.1.2004 platí § 32a. A vždy se uplatňují takové právní předpisy, jaké platily v době pořízení NM.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).