Re: Úvěr od banky - jak zaúčtovat?
úvěr jakmile začnete čerpat...jinými slovy...otevřete BU..příjem penež 221/261...a čerpání z úvěr...261/231 (krátkodobý) 461 (víc ja 1 rok)
a splátky klasicky obrácene...461/261 a odchod splátky z bu..261/221 a co se týká úroků...na bankovním výpise 562/221 přepokládám, že Vám je berou z BU.
Re: Úvěr od banky - jak zaúčtovat?
Jenze to je nějaký složitý... nenašla jsem nikde žádný rozpis kolik Kč ze splátky je úrok, platí se to v jednom. Z úvěrového účtu bylo bez předchozího zůstatku převedeno xx Kč na běžný účet odkud to bylo placeno na faktury - myslím na úhradu faktur. Úhrada faktury je přece 321/221 jak tam napasovat 461 a jak do toho převodu?
Děkuji
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.