Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Kurzovné - celoživotní vzdělávání od Olda - Re: Kurzovné - celoživotní vzdělávání >Dobrý den, moc prosím,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 10. 2006 11:11

    Olda (neregistrovaný)

    Re: Kurzovné - celoživotní vzdělávání
    >Dobrý den, moc prosím, mám tady doklad o zaplacení
    >kurzovného za zimní semestr 1.ročníku - "Bakalářské
    >tudium" - celoživotní vzdělávání.
    >Bylo mi vysvětleno, že je to na dva roky, poté může (a
    >taky nemusí ) pokračovat ve 3. ročníku a dostal by
    >titul bakaláře.
    >Jde mi o daňově uznatelné či ne.
    >První dva roky vypadají jako, že ano, protože to může
    >ukončit bez titulu, ale co potom, až se rozhodne, že
    >bude pokračovat.. a získá titul.. a tím pádem to není
    >vzdělávání, ale dosažení vysokoškolského vzdělávání??
    >měla bych se řídit Daň z příjmu 586/1992 - par 6odst.
    >9a? nebo 9D, tzn. pro firmu 9a je daňově uznatelný, 9d
    >- jde ze zisku, nebo dańově neunatelný.
    Dobrý den,
    § 6 ZDP se netýká daňově uznatelných nákladů ale příjmů ve Vašem případě asi ze zaměstnání -pro Vás by byl příspěvek dle odst. 9a) osvobozen od daně z příjmů. O výdajích - nákladech pojednává § 24. Zde by se dalo použít, aby byl výdaj pro podnikatele dańově uznatelný odst. 1 písm. j) bod 5 a konkrétně Vaše studium mít ošetřeno v kol. smlouvě nebo ve vnitřním předpisu zaměstnavatele, popř. sepsanou smlouvu o tom, že setrváte po určitou dobu v organizaci atd.
    >
    >
    >Díky moc za všechny názory
    >
    >Blanka

  • 17. 10. 2006 11:31

    blanka (neregistrovaný)

    Re: Kurzovné - celoživotní vzdělávání
    Oldo, díky za upřesnění, jsem se blbě vyjádřila, jsem to chtěla všechno naráz.
    To je ale docela zajímavé, ale je tam poznámka - účinnost od 1.ledna 2007. Ale to je vedlejší, to mě fakt zaujalo, to myslíte, že kdybych dala do kolektivní smlouvy nebo vnitřních předpisů, že si může pracovník zvýšit kvalifikaci - tj. ze střední školy na VŠ, že to je potřebné pro rozvoj a chod firmy, že mi to FU uzná, byla jsem na školení paní Procházkové, a ta tam několikrát zdůrazňovala, že nemůže jít o zvýšení vzdělání, tedy to ze střední školy na VŠ, že musí jít o doškolování. Já vím, že ona je odborník na závislou činnost, ale říkala to v návaznosti na daň z příjmu.
    Díky moc
    Blanka

  • 17. 10. 2006 18:42

    Olda (neregistrovaný)

    Re: Kurzovné - celoživotní vzdělávání
    Dobrý večer Blanko,
    co se týká toho, že již jde o studium, dalo by se to obhájit tím, pokud bude obor studia pracovníka v souladu s činností firmy, bude mít smlouvu, že v organizaci setrvá "takovou a takovou dobu". Protože takový pracovník za tuto dobu přinese pro firmu větší příjmy (podložil bych to kalkulací), pak výdaj obhajoval obecně dle § 24 odst. 1 ZDP.

  • 18. 10. 2006 6:23

    blanka (neregistrovaný)

    Re: Kurzovné - celoživotní vzdělávání
    Dobré ráno, Oldo,
    tak to je fakt pro mě zajímavé, pracovník to všechno splňuje, je to nutné a potřebné pro jeho práci, zadám kalkulaci konkrétně jemu, jde o ekonomicko-provozního ředitele, který si chce dodělat právě tuto formu. Tak a´t mi dá podklad:))))

    Díky moc za názor a pomoc
    Přeji příjemný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).