Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Vývoz - JSD - statistická hodnota od Barbara - Re: Vývoz - JSD - statistická hodnota Správné jsou...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 10. 2006 15:51

    Barbara (neregistrovaný)

    Re: Vývoz - JSD - statistická hodnota
    Správné jsou obě dvě možnosti, jak statistická hodnota, tak hodnota z faktury (tu volím já .-)))
    Statistická hodnota je hodnota zboží v okamžiku výstupu z ČR území, takže pokud dodáváte na CPT apod. je nižší než fakturovaná.
    Pokud si chcete něco přečíst na toto téma, zasílám odkaz na zajímavý článek:
    http://www.reinoha-consulting.cz/aktuality.php?item=10

  • 24. 10. 2006 16:09

    Petr (neregistrovaný)

    Re: Vývoz - JSD - statistická hodnota
    Děkuji za link, zajímavé.

    Tento kvartál (mám zatím čtvrtletní zdaňovací období) jsem tam pro jistotu uvedl statistické hodnoty z JCD. Když budu při kontrole FÚ ukazovat záznamní povinnost k DPH, tak tam je uvedena celková hodnota vývozu podle fakturované částky - tj. nebude souhlasit s celkovým vývozem uvedeným v přiznání DPH. Nevadí jim toto nějak?

    V příštím zdaňovacím období bych ale rád používal fakturovanou částku, nemusel bych tak vývozy sčítat ručně z JCD jen pro účely přiznání DPH, což by mi ušetřilo dost času. Nebude pak FÚ vadit, že jednou jsem použil statistické hodnoty a v dalším období fakturované částky?

    Děkuji,
    Petr

  • 25. 10. 2006 9:39

    Barbara (neregistrovaný)

    Re: Vývoz - JSD - statistická hodnota
    Taky jsme uváděli statistickou hodnotu a v průběhu roku změnili metodu. Doufám, že to vadit nebude, když jsou obě dvě varianty správně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).