Hlavní navigace

Vývoz - JSD - statistická hodnota

• (neregistrovaný) 81.19.3.---

23. 10. 2006 9:10

Rád bych se zeptal na následující:

Pokud vyvážíme zboží mimo EU, jakou částku mám napsat do přiznání DPH, kolonka "430 Vývoz zboží"? Pokud v Money S3 zadám vývozní fakturu na Eura s měsíčním kurzem (který běžně používám), vyjde mi částka v Kč, kterou Money dává do přiznání DPH. Když mi ale přijde JSD (dříve JCD?), tak na něm je jiný kurz a jiná statistická hodnota, navíc pokud vynásobím částku v Eurech na JSD kurzem z JSD, tak mi to nedá statistickou hodnotu. Zdá se, jakoby celníci ještě odečítali nějakou dopravu či co, která ale na vývozní faktuře není uvedena (vývozům moc nerozumím, dělá nám je deklarant).

Otázka tedy je:

- Co mám uvádět do přiznání DPH

- Pokud by se uváděla Statistická hodnota z JSD, JSD kolikrát dojde s velkým zpožděním. Jak to řešíte?

- Pokud na JSD nesedí Eura, kurz a Statistická hodnota, jak zaevidovat ten zbytek v Money S3?

Zatím jsem to provedl tak, že jsem u vývozů ručně sečetl statistické hodnoty z JSD a ty jsem napsal do přiznání DPH. Teď mi to ale samozřejmě nesedí s Money, tj. pokud budu dokládat i záznamní povinnost k DPH, tak tam bude u vývozu jiná hodnota než v přiznání. Pokud si ještě dobře pamatuji moji návštěvu na FÚ, tak tam paní měla právě všechny údaje dodané z celnice, tj. zřejme Statistické hodnoty z JSD, proto se ptám.

Děkuji,
    Petr

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).