Re: Sleva - částečně invalidní zam.
***
Pozor - na daňovou slevu vám nestačí pracovní rekomandace! Nárok na slevu není z titulu uznání invalidity, ale je to sleva pro poživatele invalidních důchodů. Pořebujete výměr důchodu a potvrzení o tom, že důchod skutečně pobírá. Ten výměr platí trvale, potvrzení o pobírání je třeba dokládat každoročně do 15.února - dokládá se potvrzením OSSZ nebo ústřižkem poštovní poukázky. Měsíční slevu můžete poskytovat od měsíce, následujícího po měsíci, v němž vám byly doklady předloženy. Tedy předloží-li vám vše v průběhu listopadu, můžete dát od prosince. V ročním zúčtování pak můžete dát zpětně za předešlé měsíce. To. jestli se bude poskytovat měsíčně, nebo jednou za rok, záleží na zaměstnanci - jak a kdy uplatní.
Re: Sleva - částečně invalidní zam.
Jen doplním, doložit pobírání musí od plátce důchodu a tou je většinou ČSSZ, nikoli OSSZ. OSSZ pouze vydává potvrzení pod hlavičkou ČSSZ.Uplatnění slevy na invaliditu až za celý měsíc, nikoli
za část měsíce- např. důchod přiznán a pobírá od 7.3., sleva až od dubna (jinak souhlas s Annou).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.