Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Žena na mateřské (rodičovské) dovolené od Jiřka - Re: Žena na mateřské (rodičovské) dovole Mateřská dovolená trvá...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 11. 2006 14:03

  Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

  Re: Žena na mateřské (rodičovské) dovole
  Mateřská dovolená trvá 28 (u osamělých žen nebo u vícečetných porodů 37) týdnů. Poté následuje rodičovská dovolená po dobu, o kterou si žena (muž) požádá, maximálně však do 3 let dítěte.
  Po ukončení MD je zaměstnavatel ženu (muže) zařadit na to stejné místo (tzv. na stejnou židli). Po skončení rodičovské dovolené je povinen ji zařadit na místo dle pracovní smlouvy (takže záleží na tom, co máte ve smlouvě.

 • 7. 11. 2006 14:18

  MK (neregistrovaný) 193.86.5.---

  Re: Žena na mateřské (rodičovské) dovole
  Po skončení
  >rodičovské dovolené je povinen ji zařadit na místo dle
  >pracovní smlouvy (takže záleží na tom, co máte ve
  >smlouvě.

  To znamená, že pokud mám ve smlouvě uvednou funkci s místem výkonu v dané firmě, nikoliv upřesné určení daného střediska, může mě přeřadit na středisko jiné, ale za stejných pomínek (mzda, stejná pozice) jako před MD. Pochopila jsem to takto správně?

 • 7. 11. 2006 14:31

  Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

  Re: Žena na mateřské (rodičovské) dovole
  Musí Vám dát práci dle pracovní smlouvy, tím je řečeno vše. Pokud v ní nemáte smluvené určité středisko, může Vás dát na jiné středisko. Pracovní zařazení záleží na tom, jak to máte smluvené. Pokud máte např. účetní a předtím jste dělala finanční účetní, může Vám přidělit práci jiné účetní, třeba mzdové účetní. Pokud máte smluvenou finanční účetní, má Vám přidělit zase práci finanční účetní. I mzdu dle pracovní smlouvy, pokud ji tam máte smluvenou. Opravdu záleží na znění údajů, smluvených ve smlouvě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).