Re: DE - Evidence Faktur
Lepší je se dvakrát zeptat. Musíte vést evidenci a je úplně jedno jakou formu zvolíte. Jestli to bude sjetina z PC, koupená kniha faktur nebo Vámi vytvořená tabulka. Doporučuji uvést minimálně: datum (přijetí nebo vystavení fa), Vaše číslo dokladu, číslo jejich faktury=v.s., částku k úhradě a datum a způsob úhrady. Předokládám, že nejste plátce DPH.
Re: DE - Evidence Faktur
Pokud platíte faktury hotově HNED při jejich převzetí, tak je skutečně nemusíte nijak zvlášť evidovat, protože vám nevzniká žádný závazek či pohledávka. Ale pokud byste je platil později (hotově, bankou, zápočtem,..), tak byste měl mít přehled o závazcích a pohledávkách, tj. kdo dluží vám a komu dlužíte vy.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.