Re: prosím,prosím-dovoz, JSD+faktura?
ad1 - pokud je pro vás okamžik uskutečnění účet.případu (dle Vaši směrice) den proclení, tak ano kurz ČNB dle JSD ad2 - základ pro vyměření poplatku + přepravu až do prvního místa určení + poplatky za proclení - §38 odst. 1 zák. o DPH
Re: prosím,prosím-dovoz, JSD+faktura?
celní služby je prosím co, když nám dělá firma PST Ostrava JSD a přijde mi faktura za to př. 15 tis. za služby tohle musím dát teda také do základu daně pro DPH
Re: prosím,prosím-dovoz, JSD+faktura?
Při přepočtu se používá kurz stanovený podle celních předpisů a nikoliv kurz ČNB jako při pořízení zboží z EU, § 4/4 zákona o DPH.
Re: prosím,prosím-dovoz, JSD+faktura?
------- Nesouhlasím s Vámi, prrvní část dotazu se týkala zaúčtování faktury, ne JSD. Takže kurz ČNB, celní kurz se používá pro účely stanovení základu daně při dovozu - to byla druhá část dotazu.