Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Referentské zkoušky od anonymous - Re: Referentské zkoušky Pokud neprovozujete autodopravu tak se Vás...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 2. 2007 9:22

    anonymous (neregistrovaný)

    Re: Referentské zkoušky
    Pokud neprovozujete autodopravu tak se Vás nic takového netýká. Referentské zkoušky se tradují z minula a pořád to mezi lidmi přežívá. Nemluvě o tom, že profesionální řidiči mají přezkoušení 1x za 3 roky (i když školení mají každý rok) a neprofesionál, který se jenom potřebuje někam dopravit pro výkon práce by měl být zkoušen každý rok?

  • 14. 2. 2007 9:25

    Ondřej Drbal (neregistrovaný)

    Re: Referentské zkoušky
    Dobře, děkuji za odpověď, já jen že tomu známému to tvrdil majitel autoškoly, tak jsem si říkal, že by o tom mohl něco vědět...

    >>Dobrý den,
    >>chtěl bych se zeptat na následující. Známý mi říkal,
    >>že když jsem si pořídil osobní vozidlo jako firemní
    >>(jsem fyzická osoba), tak musím (i když nejsem
    >>profesionální řidič) chodit každý rok na referentské
    >>zkoušky,
    >>jinak by se mi mohlo stát, že při kontrole mi nebudou
    >>uznány náklady na provoz tohoto vozidla.
    >>Je to pravda? Musím jako OSVČ dělat ref. zk. kvůli
    >>provozu vlastního vozidla?
    >>Děkuji, Drbal O.
    >
    >Pokud neprovozujete autodopravu tak se Vás nic
    >takového netýká. Referentské zkoušky se tradují z minula a
    >pořád to mezi lidmi přežívá. Nemluvě o tom, že
    >profesionální řidiči mají přezkoušení 1x za 3 roky (i když
    >školení mají každý rok) a neprofesionál, který se jenom
    >potřebuje někam dopravit pro výkon práce by měl být
    >zkoušen každý rok?

  • 14. 2. 2007 9:35

    anonymous (neregistrovaný)

    Re: Referentské zkoušky
    To bude tím, že jednak autoškoly dělají školení profesionálních řidičů a naprostá většina firem si nechává u autoškol školit zaměstnance pořád dál, co kdyby. V současné době řeší zákon, kdo se musí tomuto podrobit (taxi, právo přednostní jízdy atd.), ale nevím o žádné další právní normě, která by to nařizovala jiným řidičům. Vždycky se každého ptám, ať mi tedy řekne kde tuto povinnost najdu.

  • 14. 2. 2007 9:38

    Ondřej Drbal (neregistrovaný)

    Re: Referentské zkoušky
    A můžu poprosit ještě o jednu věc? Mohl byste sem poslat odkaz nebo číslo a paragraf zákona, který se tímto zabývá?

    Děkuji.

  • 14. 2. 2007 9:53

    anonymous (neregistrovaný)

    Re: Referentské zkoušky
    § 48 odst.1 písm. a) až d) zákona č. 247/2000 Sb, zák. 111/94; co se týká zaměstnanců, tak tam to řeší ZP, ale jsou 2 výklady - pokud to nemáte v pracovní náplni, tak to není práce pro zaměstnavatele, tudíž nemá důvod Vás školit a zkoušet už vůbec ne, druhý říká, že to ale s prací souvisí, takže školení třeba o bezpečnosti ano, ale nějaké nějaké přezkušování z pravidel nemá právní oporu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).