Hlavní navigace

Referentské zkoušky

  • (neregistrovaný) 212.158.157.---

    14. 2. 2007 8:56

    Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat na následující. Známý mi říkal, že když jsem si pořídil osobní vozidlo jako firemní (jsem fyzická osoba), tak musím (i když nejsem profesionální řidič) chodit každý rok na referentské zkoušky, jinak by se mi mohlo stát, že při kontrole mi nebudou uznány náklady na provoz tohoto vozidla.
    Je to pravda? Musím jako OSVČ dělat ref. zk. kvůli provozu vlastního vozidla?
    Děkuji, Drbal O.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2007 9:22

      anonymous (neregistrovaný) 194.50.64.---

      Re: Referentské zkoušky
      Pokud neprovozujete autodopravu tak se Vás nic takového netýká. Referentské zkoušky se tradují z minula a pořád to mezi lidmi přežívá. Nemluvě o tom, že profesionální řidiči mají přezkoušení 1x za 3 roky (i když školení mají každý rok) a neprofesionál, který se jenom potřebuje někam dopravit pro výkon práce by měl být zkoušen každý rok?

    • 14. 2. 2007 9:25

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 212.158.157.---

      Re: Referentské zkoušky
      Dobře, děkuji za odpověď, já jen že tomu známému to tvrdil majitel autoškoly, tak jsem si říkal, že by o tom mohl něco vědět...

      >>Dobrý den,
      >>chtěl bych se zeptat na následující. Známý mi říkal,
      >>že když jsem si pořídil osobní vozidlo jako firemní
      >>(jsem fyzická osoba), tak musím (i když nejsem
      >>profesionální řidič) chodit každý rok na referentské
      >>zkoušky,
      >>jinak by se mi mohlo stát, že při kontrole mi nebudou
      >>uznány náklady na provoz tohoto vozidla.
      >>Je to pravda? Musím jako OSVČ dělat ref. zk. kvůli
      >>provozu vlastního vozidla?
      >>Děkuji, Drbal O.
      >
      >Pokud neprovozujete autodopravu tak se Vás nic
      >takového netýká. Referentské zkoušky se tradují z minula a
      >pořád to mezi lidmi přežívá. Nemluvě o tom, že
      >profesionální řidiči mají přezkoušení 1x za 3 roky (i když
      >školení mají každý rok) a neprofesionál, který se jenom
      >potřebuje někam dopravit pro výkon práce by měl být
      >zkoušen každý rok?

    • 14. 2. 2007 9:35

      anonymous (neregistrovaný) 194.50.64.---

      Re: Referentské zkoušky
      To bude tím, že jednak autoškoly dělají školení profesionálních řidičů a naprostá většina firem si nechává u autoškol školit zaměstnance pořád dál, co kdyby. V současné době řeší zákon, kdo se musí tomuto podrobit (taxi, právo přednostní jízdy atd.), ale nevím o žádné další právní normě, která by to nařizovala jiným řidičům. Vždycky se každého ptám, ať mi tedy řekne kde tuto povinnost najdu.

    • 14. 2. 2007 9:38

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 212.158.157.---

      Re: Referentské zkoušky
      A můžu poprosit ještě o jednu věc? Mohl byste sem poslat odkaz nebo číslo a paragraf zákona, který se tímto zabývá?

      Děkuji.

    • 14. 2. 2007 9:53

      anonymous (neregistrovaný) 194.50.64.---

      Re: Referentské zkoušky
      § 48 odst.1 písm. a) až d) zákona č. 247/2000 Sb, zák. 111/94; co se týká zaměstnanců, tak tam to řeší ZP, ale jsou 2 výklady - pokud to nemáte v pracovní náplni, tak to není práce pro zaměstnavatele, tudíž nemá důvod Vás školit a zkoušet už vůbec ne, druhý říká, že to ale s prací souvisí, takže školení třeba o bezpečnosti ano, ale nějaké nějaké přezkušování z pravidel nemá právní oporu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).