Re: Rozvaha vs. výsledovka - poraďte
Při podobných dotazech by bylo vhodné uvést software, v němž účtujete :-) Dobrý software má v sobě zabudováno upozorňování na chyby nebo i možné spuštění kontrol zpětně za celé období, zkuste tam něco takového najít. Předpokládám, že jste řádným uživatelem programu, tudíž máte pravděpodobně nárok na používání hot-line a měla byste mít taky manuál k programu. Pokud jste odpovědná za účetnictví, tak vřele doporučuju ho pořádně prostudovat, případně jít na nějaké školení k programu!!!
Obecně - takové chyby by se stávat neměly, pravděpodobně máte někde něco špatně nastaveno. Nejde jen o tu korunu, problém může být hlubší a větší.
Re: Rozvaha vs. výsledovka - poraďte
>>Prosím o radu, je možné, že mi hospodářský výsledek
>>před zdaněním vyšel ve výsledovce o 1,- Kč vyšší než
>>v
>>rozvaze? Kde mám hledat chybu, jsem začátečník.
>>Moc děkuji za radu.
>
>Při podobných dotazech by bylo vhodné uvést software,
>v němž účtujete :-) Dobrý software má v sobě
>zabudováno upozorňování na chyby nebo i možné spuštění kontrol
>zpětně za celé období, zkuste tam něco takového najít.
>Předpokládám, že jste řádným uživatelem programu,
>tudíž máte pravděpodobně nárok na používání hot-line a
>měla byste mít taky manuál k programu. Pokud jste
>odpovědná za účetnictví, tak vřele doporučuju ho pořádně
>prostudovat, případně jít na nějaké školení k programu!!!
>Obecně - takové chyby by se stávat neměly,
>pravděpodobně máte někde něco špatně nastaveno. Nejde jen o tu
>korunu, problém může být hlubší a větší.
Re: Rozvaha vs. výsledovka - poraďte
Mě se to stává také.... A jde vážně o zaokrouhlení. Mě ovšem to ovlivňuje až rozvahu a výsledovku zaokrouhlenou na tisíce. Koruny mi sedí a zaokrouhlení se někdy liší o 1 tis. Při projití všech částek prostě zjistím, že se součty jsou správně zaokrouhleny, ale to zaokrouhlení právě způsobí ten rozdíl...a nemohu to ovlivnit.
Re: Rozvaha vs. výsledovka - poraďte
Tak jsem si vše propočítala a zadala jsem všechny částky i s haléřema.A ejhle dostala jsem se na shodné výsledky... v rozvaze i výsledovce. Ovšem po zaokrouhlení na celé Kč vyjde výsledek s rozdílem o 1Kč.A zaokrouhleno je správně.... Nechám si proto založenou v účetnictví rozvahu i výsledovku s haléři (pro info)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.