Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu pronájem bytu-příjmy/výdaje od Ivča - Re: pronájem bytu-příjmy/výdaje Zálohy na ceny služeb (např. za...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 3. 2007 10:11

  Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

  Re: pronájem bytu-příjmy/výdaje
  Zálohy na ceny služeb (např. za vytápění, za dodávku teplé vody, úklid společných prostor v domě, užívání výtahu, dodávku vody z vodovodů a vodáren, odvádění odpadních vod kanalizacemi, užívání domovní prádelny, osvětlení společných prostor v domě, kontrolu a čištění komínů, odvoz popela a smetí, odvoz splašků a čištění žump, vybavení bytu společnou televizní a rozhlasovou anténou), které pronajímatel po uplynutí roku zúčtuje se skutečnými výdaji za tyto služby, nezahrnuje pronajímatel do zdanitelných příjmů a ani platby za tyto služby nezahrnuje do daňových výdajů.

 • 7. 3. 2007 11:24

  Ivana (neregistrovaný) 83.208.157.---

  Re: pronájem bytu-příjmy/výdaje
  Ještě jeden dotaz na p. Ivču, když nechci zúčtovat tyto zálohy tak
  příjem bude i se zálohami za el. energii a výdej budou zálohy
  a pokud pak po vyúčtování vznikne přeplatek tak bude příjmem následujícího roku, je to tak možné udělat?

 • 7. 3. 2007 11:53

  Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

  Re: pronájem bytu-příjmy/výdaje
  Ustanovení výše uvedené jsem opsala z D-pokynu a je tam stanoveno, že "služby, které pronajímatel po uplynutí roku zúčtuje se skutečnými výdaji za tyto služby nezahrnuje pronajímatel do zdanitelných příjmů a ani platby za tyto služby nezahrnuje do daňových výdajů."
  Z toho by logicky vyplývalo, že to neplatí pro služby, které po uplynutí roku pronajímatel nezúčtuje, takže snad by to šlo. Ale to už odvozuju ze zákona, snad se ozve někdo, kdo má zkušenosti z praxe.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).