Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Zaměstnávání brigádníků od Jiřka - Re: zaměstnávání brigádníků Nejvýhodnější by byla dohoda o provedení...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 6. 2007 14:38

  Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

  Re: zaměstnávání brigádníků
  Nejvýhodnější by byla dohoda o provedení práce, ze které se neodvádí pojištění. A dále by bylo pro něj i pro jeho rodiče výhodnější, kdybyste ho nevzali od 1.7., ale až od 2.7., protože tím pádem by mu ještě na červenec zůstal statut studenta a on by mohl uplatnit studentskou slevu a rodiče slevu na vyživované dítě (pokud mu ještě 26 let).

 • 5. 6. 2007 15:16

  jana (neregistrovaný) 81.0.223.---

  Re: zaměstnávání brigádníků
  Závěrečné zkoušky 1.7.nebudou (neděle), ty budou někdy v červnu. HPP se neuzavírá v neděli, ale druhého. Studentem přestává být dnem složení zkoušky. Ale i potom má nárok, když nepracuje na 1 měsíc slev = červenec.

 • 5. 6. 2007 15:28

  Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

  Re: zaměstnávání brigádníků
  Datem 1.7. jsem nemyslela datum závěrečných zkoušek, ty budou předpokládám teď v červnu. Jde o to, že statut studenta náleží studentovi VŠ v měsíci, ve kterém složí závěrečnou zkoušku a v měsíci následujícím, pokud v tomto měsíci nebyl po CELÝ měsíc zaměstnán (tzn. od prvního do posledního), nebo pokud nepobíral podporu v nezaměstnanosti. Proto jsem psala, aby pracovní smlouva byla uzavřena až 2.7. (nebo později), prostě aby nebyl zaměstnancem po celý červenec. Takže když bude prac. smlouva od 2.7., bude mít ještě za červenec nárok na studentskou slevu a jeho rodiče na slevu na vyživované dítě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).