Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Odstupné, ukončení dohodou, těhotenství od Anna - Re: Odstupné, ukončení dohodou, těhotens ***Váš zaměstnavatel nemá pravdu....

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 6. 2007 8:48

  Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

  Re: Odstupné, ukončení dohodou, těhotens
  ***
  Váš zaměstnavatel nemá pravdu. V případě, kdy je zaměstnankyně v době skončení zaměstnání těhotná, trvá ochranná lhůta šest měsíců. Pro nárok na výplatu peněžité pomoci v mateřství z toho pojištění (zaměstnání) se do této lhůty musí vejít počátek šestého týdne před očekávaným dnem porodu, nebo v té době trvat pracovní neschopnost, která by pak (při splnění ostatních podmínek) počátkem šestého týdne před očekávaným dnem porodu přešla v peněžitou pomoc v mateřství. Žádné odstupné s tím nesouvisí, nevím proč by se mělo vracet. Peněžitá pomoc je dávkou nemocenského pojištění, kterou neposkytuje zaměstnavatel ze svého, ale použije na ni vybrané pojistné. Jestli už máte datum porodu, můžeme zkusit vypočítat.

 • 19. 6. 2007 8:59

  Hanka (neregistrovaný) 213.235.102.---

  Re: Odstupné, ukončení dohodou, těhotens
  ***
  jsem to tam špatně napsala. Poměr byl ukončen dohodou ke konci dubna. Jsem těhotná 1 měsíc - otěhotněla jsem až po konci pracovního poměru. Ale děkuji za odpověď!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).