Hlavní navigace

Odstupné, ukončení dohodou, těhotenství

• (neregistrovaný) 213.235.102.---

19. 6. 2007 8:15

Prosím o pomoc.

Ukončila jsem pracovní poměr dohodou ke konci května. Dostala jsem odstupné 5-ti násobek a teď jsem zjistila, že jsem těhotná.

Zaměstnavatel tvrdí, že nemám nárok pobírat mateřskou po dobu 28 týdnů u něho, ale musím se obrátit na pracovní úřad. V případě, že by mi mateřskou vyplácel on, bych prý musela vrátit odstupné.

Jsem z toho zmatená. Myslela jsem, že existuje jakási ochranná lhůta a že nezáleží na tom, jestli je pracovní poměr ukončen dohodou nebo výpovědí a na odstupném rovněž nezáleží.

Poraďte mi prosím.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 6. 2007 8:48

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: Odstupné, ukončení dohodou, těhotens
      Váš zaměstnavatel nemá pravdu. V případě, kdy je zaměstnankyně v době skončení zaměstnání těhotná, trvá ochranná lhůta šest měsíců. Pro nárok na výplatu peněžité pomoci v mateřství z toho pojištění (zaměstnání) se do této lhůty musí vejít počátek šestého týdne před očekávaným dnem porodu, nebo v té době trvat pracovní neschopnost, která by pak (při splnění ostatních podmínek) počátkem šestého týdne před očekávaným dnem porodu přešla v peněžitou pomoc v mateřství. Žádné odstupné s tím nesouvisí, nevím proč by se mělo vracet. Peněžitá pomoc je dávkou nemocenského pojištění, kterou neposkytuje zaměstnavatel ze svého, ale použije na ni vybrané pojistné. Jestli už máte datum porodu, můžeme zkusit vypočítat.

• 19. 6. 2007 8:59

Hanka (neregistrovaný) 213.235.102.---

Re: Odstupné, ukončení dohodou, těhotens
      jsem to tam špatně napsala. Poměr byl ukončen dohodou ke konci dubna. Jsem těhotná 1 měsíc - otěhotněla jsem až po konci pracovního poměru. Ale děkuji za odpověď!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).