Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Nemovitost - nákup a prodej od Ivča - Re: Nemovitost - nákup a prodej Nerozumím tomu, proč...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 7. 2007 13:36

    Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

    Re: Nemovitost - nákup a prodej
    Nerozumím tomu, proč budete prodávat - z důvodu toho, že nevyhovuje asi ne, pak mě napadá kvůli zisku, ale otázkou je, jestli to máte v předmětu podnikání?
    Pokud byste je prodávali v nezměněném stavu, tak by se jednalo o zboží. Pokud ale na něm děláte úpravy, tak bych to evidovala jako majetek. Splátky se nebudou účtovat na zálohy nebo pořízení, splátky jsou jen druh splatnosti, takže postupně budete ukrajovat ze závazků.
    Daň z nemovitosti se Vás asi týkat nebude.
    S tím stavebním materiálem bych si nebyla jistá, záleží na tom, jestli je to Vaše podnikání nebo kvůli čemu to vlastně děláte.

  • 4. 7. 2007 13:46

    Monika (neregistrovaný) 88.100.226.---

    Re: Nemovitost - nákup a prodej
    V předmětu podnikání to nemáme, prostě to majitel výhodně koupil a mě postavil před hotovou věc. Chce to vést jako majetek, který se ale posléze prodá. Zatím věc úvahy. Jsem z toho taky dost zmatená.

  • 4. 7. 2007 13:58

    Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

    Re: Nemovitost - nákup a prodej
    Tak můj názor: pokud to nemáte v předmětu podnikání, tak se můžete tvářit, že jste to chtěli využít pro svou činnost - nevím, jakou máte, ale snad by se to dalo nějak stanovit. Pak by se vše tvářilo, jako by to byla vše pravda a že jste si vše rozmysleli. Otázka ale je, jak by se na to díval finančák, vrazit do baráku peníze a pak si to rozmyslet.......
    Uvidíme, co tomu řeknou ostatní.

  • 4. 7. 2007 14:37

    bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

    Re: Nemovitost - nákup a prodej
    *** Já myslím, že problém nebude. Prostě firma koupí HM, opraví, zrekonstruuje a prodá - do nákladů z toho všeho zřejmě nic nedostane (přpadně jen odpisy, a to kdoví jestli). Jako zboží jej evidovat nemohou - muselo by být v předmětu podnikání a žádné TZ §9 Vyhl.500) ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).