Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu DPH, vozidlo FO používané pro SRO od bdm - Re: DPH, vozidlo FO používané pro SRO *** Pronajmout...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 7. 2007 10:39

    bdm (neregistrovaný)

    Re: DPH, vozidlo FO používané pro SRO
    *** Pronajmout můžete ale nemusíte. Pro SRO můžete tohle auto používat k pracovním cestám jako "auto jiné než zaměstnavatele" a tam by Vám SRO proplácelo i tu amortizaci. ***

  • 19. 7. 2007 17:24

    Romana (neregistrovaný)

    Re: DPH, vozidlo FO používané pro SRO
    Děkuji,takže když toto mé vozidlo použiju k pracovním cestám pro s.r.o jako auto jiné než zaměstnavatele,tak si já jako FO podnikatel a plátce DPH na konci roku vyúčtuji od s.r.o. počet ujetých km x sazba za benzín+amortizace a s.r.o.mi tuto částku zaplatí.Tudíž s.r.o. bude mít v daních výdaj za užívání auta a já dudu mít v daních příjem od s.r.o. a neodvádím z něj DPH protože s.r.o.není plátce DPH,Musíme mít mezi sebou smlouvu kde bude náhrada za poskytnutí auta splatná 1x ročně ?Pochopila jsem to správně,velice děkuji za odpověď Romana

  • 19. 7. 2007 17:39

    bdm (neregistrovaný)

    Re: DPH, vozidlo FO používané pro SRO
    *** Podstatu určitě pochopila :-)), jen ten postup bude trošku jiný. Napíšu, jak bych to udělala já a Vy si to pak přeberte: jako jednatelka bych si udělala smlouvu se společností, kde bych si přiznala nějakou odměnu (stačí do těch 400 Kč, ať nemusíte odvádět soc. a zdr.). V té bych uvedla, že jako jednatelka máte rovněž nárok na úhradu cestovních výdajů, jak jsou stanoveny v zákoníku práce. Tou odměnou (a zároveň pojištěnou smlouvou) budete dle ZDP považována za zaměstnance. Pak budete postupovat jako u každého jiného zaměstnance. Vaše společnost Vás vyšle na pracovní cestu se souhlasem použití auta "jiného". Vy si každou pracovní cestu vyúčtujete a SRO Vám vyplatí cestovní náhrady. U Vás, jako OSVČ, se to nijak nepromítne - jen musíte dát pozor, aby ve stejný den nebyla pracovní cesta OSVČ a zároveň pro SRO :-))) ***

  • 19. 7. 2007 19:38

    Romana (neregistrovaný)

    Re: DPH, vozidlo FO používané pro SRO
    >>Děkuji,takže když toto mé vozidlo použiju k pracovním
    >>cestám pro s.r.o jako auto jiné než
    >>zaměstnavatele,tak
    >>si já jako FO podnikatel a plátce DPH na konci roku
    >>vyúčtuji od s.r.o. počet ujetých km x sazba za
    >>benzín+amortizace a s.r.o.mi tuto částku zaplatí.Tudíž
    >>s.r.o.
    >>bude mít v daních výdaj za užívání auta a já dudu mít
    >>v
    >>daních příjem od s.r.o. a neodvádím z něj DPH protože
    >>s.r.o.není plátce DPH,Musíme mít mezi sebou smlouvu
    >>kde bude náhrada za poskytnutí auta splatná 1x ročně
    >>?Pochopila jsem to správně,velice děkuji za odpověď
    >>Romana
    >
    >*** Podstatu určitě pochopila :-)), jen ten postup
    >bude trošku jiný. Napíšu, jak bych to udělala já a Vy si
    >to pak přeberte: jako jednatelka bych si udělala
    >smlouvu se společností, kde bych si přiznala nějakou odměnu
    >(stačí do těch 400 Kč, ať nemusíte odvádět soc. a
    >zdr.). V té bych uvedla, že jako jednatelka máte rovněž
    >nárok na úhradu cestovních výdajů, jak jsou stanoveny v
    >zákoníku práce. Tou odměnou (a zároveň pojištěnou
    >smlouvou) budete dle ZDP považována za zaměstnance. Pak
    >budete postupovat jako u každého jiného zaměstnance.
    >Vaše společnost Vás vyšle na pracovní cestu se souhlasem
    >použití auta "jiného". Vy si každou pracovní cestu
    >vyúčtujete a SRO Vám vyplatí cestovní náhrady. U Vás,
    >jako OSVČ, se to nijak nepromítne - jen musíte dát pozor,
    >aby ve stejný den nebyla pracovní cesta OSVČ a zároveň
    >pro SRO :-))) ***Děkuji,ještě jednu maličkost ,co když budu jen to auto poučet ale jízdu provede zaměstnanec který pracuje u s.r.o. na dohodu o vykonané práci,jak potom vyúčtuju tuto cestu na mé auto?Pěkně jsem si to zamotala že?Velice děkuji za trpělivost a ochotu.Romana

  • 19. 7. 2007 20:05

    bdm (neregistrovaný)

    Re: DPH, vozidlo FO používané pro SRO
    *** Pokud má proplácení cestovních náhrad sjednáno a má na ně nárok, pak on bude postupovat úplně stejně jako Vy. SRO jej vyšle s použitím auta "jiného" a na základě vyúčtování cestovních náhrad mu budou proplaceny. Takže oficiálně Vy, jako vlastník, o ně přijdete - ale jak si to uděláte mezi sebou je na Vás :-))). Tady vlastně rozlišujete jen auto "patřící" SRO (vlastní, v nájmu, vypůjčka) a auto "jiné než zaměstnavatele". ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).