Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Položky dokladu od Eva M. - Re: Položky dokladu Náležitosti dokladu stanoví zák.o DPH §28...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 7. 2007 22:53

  Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

  Re: Položky dokladu
  Náležitosti dokladu stanoví zák.o DPH §28 (rozsah a předmět plnění), zák.o účetnictví §11 (obsah účetního případu). Přesněji to asi nenajdete, protože zákony musejí platit pro rozličné dodávky zboží a služeb.

  Problém bych viděla ve srozumitelnosti pro vaše zákazníky. Vy jako PC firma nemáte problém s porozuměním faktur od vašich dodavatelů, protože jste profesionálové, stačí vám jen změť nějakých čísliček a písmenek a je vám jasné, o co jde :-) Jenže vaši zákazníci můžou být laici a jejich účetní taky - a ti to potřebují mít na faktuře napsané tak, aby to pochopili.

  Svým dodavatelům nic neříkejte, vy s nimi problém nemáte. Ale při zadávání položek do pc dbejte na srozumitelný popis. Vylepšete ve své databázi popis již stávajících položek a pamatujte na to při zadávání nových položek.

 • 19. 7. 2007 23:08

  Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

  Příliš složité texty na fakturách
  Představte si obyčejnou unavenou účetní, pro níž je počítač je ta bedna pod stolem, zapíná to čudlíkem, má to obrazovku, klávesnici a myš. Když klikne na červenou ikonku, dostane se do účetnictví. Víc o tom vědět nepotřebuje, ale vaše faktury musí zaúčtovat :-)

  Prosím ty, kdo vystavují faktury: Kromě odborné hantýrky a kódů pište srozumitelné označení toho, co účtujete! Nám účetním se dostávají do rukou faktury z různých odvětví a není v našich silách rozumět všem zkratkám! Přitom jsme odpovědni za správné zaúčtování :-( Problémy pak můžou mít auditoři a následně FÚ při kontrole :-/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).