Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Poraďte mi prosím- §7 a §9 dani z příjmů od bdm - Re: Poraďte mi prosím- §7 a §9 dani...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 7. 2007 10:48

    bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

    Re: Poraďte mi prosím- §7 a §9 dani z př
    *** Váš šéf má (v tomto případě) pravdu. Vychází ze zákona o pojistném, kde je stanoveno, co je vyměřovacím základem = příjmy §7, ne §9. Takže záleží pod jakým § pronajímá - někdy pod §7 (věc v OM), někdy pod §9 (věc není v majetku) ***

  • 27. 7. 2007 11:03

    Pavla (neregistrovaný) 82.113.51.---

    Re: Poraďte mi prosím- §7 a §9 dani z př
    Děkuji. Jak by se to tedy v budoucnu uvádělo v přiznání? Budu konkrétní. Jde o to, že teď vzniká s.r.o (šéf je jednatelem). Bude navazovat v činnosti, kterou do teď dělala fyzická osoba. Fyzická osoba podnikatel zůstane a bude fungovat hlavně kvůli leasingu. Ve fyzické osobě je ale majetek, který ke své činnosti potřebuje právnická osoba. Nechceme ho přeprodat, ale vyřadit z OM a potom pronajímat s.r.o. Jde mi vlastně o tento pronájem. Můžete mi ještě poradit, jak potom budu dělat přiznání a jak to bude s pojistným? Moc Vám děkuji.

  • 27. 7. 2007 11:12

    bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

    Re: Poraďte mi prosím- §7 a §9 dani z př
    *** Pokud vyřadí z majetku, pak pronajímá pod §9, a tudíž do základu pro soc. a zdr. nebude vstupovat. V DP pak příjmy a výdaje uvádí v §9 ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).