Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Jaké příplatky za sobotu a neděli od věrča - Re: jaké příplatky za sobotu a neděli >zaměstnanec dle...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 9. 2007 20:13

    věrča (neregistrovaný)

    Re: jaké příplatky za sobotu a neděli
    >zaměstnanec dle prac.smlouvy má sjednanou prac.dobu v
    >rozsahu 40 hod. týdně. PO až NE odprac 42 hod. tj 6
    >hod denně. Má nárok na příplatek za SO a NE? Žena, která
    >nemá tudíž žádný odpočinek. Prosím poraďte co s tím.
    >Předem moc díky.Jedná se o pokojskou, která pracuje od 8h-14hod denně t.j. od PO do NE. Bere pouze měsíční plat bez příplatků. Díky za odpověď

  • 9. 9. 2007 20:45

    anonymous (neregistrovaný)

    Re: jaké příplatky za sobotu a neděli
    rozložení její pracovní doba je zcela v rozporu se ZP - jednak v nepřetržitém odpočinku v týdnu, viz. odpověď od Ládi výše a také v tom, že se dopředu kalkuluje s přesčasem. To nelze.

  • 9. 9. 2007 20:58

    věrča (neregistrovaný)

    Re: jaké příplatky za sobotu a neděli
    >>>zaměstnanec dle prac.smlouvy má sjednanou prac.dobu v
    >>>rozsahu 40 hod. týdně. PO až NE odprac 42 hod. tj 6
    >>>hod denně. Má nárok na příplatek za SO a NE? Žena,
    >>>která
    >>>nemá tudíž žádný odpočinek. Prosím poraďte co s tím.
    >>>Předem moc díky.Jedná se o pokojskou, která pracuje
    >>>od
    >>>8h-14hod denně t.j. od PO do NE. Bere pouze měsíční
    >>>plat bez příplatků. Díky za odpověď
    >
    >rozložení její pracovní doba je zcela v rozporu se ZP
    >- jednak v nepřetržitém odpočinku v týdnu, viz.
    >odpověď od Ládi výše a také v tom, že se dopředu kalkuluje s
    >přesčasem. To nelze. Děkuji, nejsem mzdovka, vznesla jsem dotaz, když jsem viděla výplatničku a prac. smlouvu. V tomto směru je vás mnoho šikovných-poraďte jak na chytráka zaměstnavatele-díky

  • 9. 9. 2007 21:12

    Laďa (neregistrovaný)

    Re: jaké příplatky za sobotu a neděli
    Nejdříve zaměstnavatele upozorněte, že žádáte proplácení příplatků za SN a proplácení případné práce přesčas nad 40 hod. týdně. Také žádejte rozpis směn tak, aby bylo splněno dodržení nepřetržitého odpočinku v délce 35 hod. v kalendářním týdnu jak jsem uvedl výše a byla případně dodržena délka 40 hod. týdně viz. anonymous. Teprve když se nedomluvíte, můžete se obrátit na inspektorát práce, ale to musíte počítat s nevolí zaměstnavatele a s případnou ztrátou místa.

  • 10. 9. 2007 9:39

    xy (neregistrovaný)

    Re: jaké příplatky za sobotu a neděli
    nechce se mi věřit, že by někdo do takovéhoto zaměstnání vůbec nastoupil - vždyť je to horší než za otrokářství
    také se mi nechce věřit, že by zaměstnavatel zaměstnával na takovéto dohody zaměstnance, vždyť by mu hrozila velká pokuta a dostat by ji měl (jestli je to pravda, tak by snad měl mít zákaz podnikání,tj. zaměstnávat lidi)
    vždyť to vypadá, jako by vůbec neměl tušení, že existuje nějaký Zákoník práce

  • 10. 9. 2007 11:10

    J (neregistrovaný)

    Re: jaké příplatky za sobotu a neděli
    Věřte nevěřte, dnes je možné úplně všechno. Podívejte se na příspěvek-dodržování ZP ze 6.9. 358554 a na reakci účetní nebo možná zaměstnavatelky 358659.Husí kůže z toho člověku naskakuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).