Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Rodičovský příspěvek-dítě ve školce od Pavel - Rodičovský příspěvek od 2008 Mění se výše a doba...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 9. 2007 23:15

    Pavel (neregistrovaný)

    Rodičovský příspěvek od 2008
    Mění se výše a doba pobírání příspěvku, ale 5 dnů resp. 4 hodiny zůstávají.

    Koukněte se do historie, asi před 2 dny to tu bylo.

    Hezký večer!

  • 15. 9. 2007 8:11

    beta (neregistrovaný)

    Re: Rodičovský příspěvek od 2008
    :-) v návrhu zůstává dítě do 3 let nejvýše 5 kalendářních dnů v měsíci, dítě nad 3 roky 4 hodiny denně a je tam přidaná druhá podmínka nebo nejvýše 5 kal.dnů v měsíci

  • 16. 9. 2007 16:31

    Katka (neregistrovaný)

    Re: Rodičovský příspěvek od 2008
    >>>Slyšeli jste něco o tom, že od 1.1.2008 pokud matka
    >>>pobírá rodič.přísp. dítě nemůže chodit do školky ani
    >>>v
    >>>zákonné době tj. do 3 let na 5 dnů v měs. a od 3 let
    >>>na
    >>>4 hod. denně??? Mám chybné informace nebo o tom něco
    >>>víte?
    >>
    >>Mění se výše a doba pobírání příspěvku, ale 5 dnů
    >>resp. 4 hodiny zůstávají.
    >>
    >>Koukněte se do historie, asi před 2 dny to tu bylo.
    >>
    >>Hezký večer!
    >
    >:-) v návrhu zůstává dítě do 3 let nejvýše 5
    >kalendářních dnů v měsíci, dítě nad 3 roky 4 hodiny denně a je
    >tam přidaná druhá podmínka nebo nejvýše 5 kal.dnů v
    >měsíci

  • 16. 9. 2007 22:37

    Pavel (neregistrovaný)

    Rodičovský příspěvek od 2008 nově
    Jsem rád, že jste to četla. Já jsem z tohoto legislativního kousku trochu na rozpacích, ale 5 dnů u dítěte nad 3 roky nechápu jako druhou podmínku, ale jako druhou variantu. Pokud by se jednalo o podmínku, tak to nedává smysl, i když i takové řešení je možné. :-))

    Podle ST 222 čl. XXIII/10 má znít § 30b/2 takto:
    "(2) Rodičovský příspěvek náleží, jestliže
    a) dítě, které nedosáhlo 3 let věku, navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti nejvýše 5 kalendářních dnů v kalendářním měsíci, není-li dále stanoveno jinak; návštěvou dítěte v jeslích, mateřské škole nebo v obdobném zařízení pro děti v kalendářním dnu se rozumí každý den, kdy dítě v jeslích nebo jiném uvedeném zařízení pro děti pobývá, bez ohledu na délku tohoto pobytu,
    b) dítě, které dosáhlo 3 let věku, navštěvuje v tomtéž kalendářním měsíci mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti předškolního věku v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně nebo nejvýše 5 kalendářních dnů; pro návštěvu dítěte v mateřské škole nebo jiném obdobném zařízení pro děti předškolního věku v rozsahu 5 kalendářních dnů platí písmeno a) část věty za středníkem obdobně,"

    Domnívám se, že se pouze nastavuje u dítěte nad 3 roky druhá varianta, místo 4 hodin denně ho umístit 5 dnů v měsíci libovolně dlouho. Ale je to pouze můj výklad a tak prosím, jako u všeho v roce 2008, bez záruky.

    Hezký večer!

  • 17. 9. 2007 7:16

    beta (neregistrovaný)

    Re: OT Pro Pavla rodič.přísp.2008
    já se z vás picnu, konečně jste mě to naučil (sněm.tisk), tak plná pýchy chci paní upřesnit odpověď a zase jste mě nachytal na švestkách se slovíčky, ach jo, těžký život dobrodruha na stránkách sněmovny, ale přiznávám, že je rozdíl mezi podmínkou a variantou :) Také jsem to myslela jako vy, jen to špatně napsala
    jo,jo, pýcha předchází pád ...

  • 17. 9. 2007 10:21

    Pavel (neregistrovaný)

    Re: OT Pro Betu rodič.přísp.2008
    Zvyšovat suiciditu kvůli mě, nebo dokonce kvůli nějakému baťohu, nepovažuji za adekvátní. :-))

    Ty zákony jsou o slovíčkách a proto někdy, možná trochu nerudně, opravuji nepřesnosti publikované na BC.

    Jsem ale rád, že jste se zapojila do čtení těch detektivek a pátráte po tom, co vlastně znamenají.

    Těším se na další společné studium.

    Hezké babí léto, dnes má být nádherně!

  • 17. 9. 2007 16:45

    sarah (neregistrovaný)

    Re: OT Pro Betu rodič.přísp.2008
    Moc Vám všem děkuji za odpověď, zase jsem o kousek chytřejší. Stašila mě totiž ředitelka ze školky, že děti, jejichž maminky pobírají rod.přísp. do školky od 1.1.2008 vůbec nesmějí, jinak o rodičovák přijdeme. Tak moc díky za uklidnění.
    A poradíte mi ještě, když jsem dostávala nejvyšší možnou mateřskou a v létě 2008 se mi narodí další potomek, přičemž moje první dítě bude mít v dobnu 2008 4 roky (plánuju že bych po skončení rodičováku šla na nemocenskou) nevíte jakou dostanu nemocenskou a následně mateřskou? Přibližně samorřejmě. Nebo alespoň poraďte z čeho se mi to bude vypočítávat. Byla jsem OSVČ a platila si nejvyšší nemocenskou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).