Hlavní navigace

Rodičovský příspěvek-dítě ve školce

  • (neregistrovaný) 85.160.108.---

    14. 9. 2007 21:38

    Slyšeli jste něco o tom, že od 1.1.2008 pokud matka pobírá rodič.přísp. dítě nemůže chodit do školky ani v zákonné době tj. do 3 let na 5 dnů v měs. a od 3 let na 4 hod. denně??? Mám chybné informace nebo o tom něco víte?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2007 23:15

      Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

      Rodičovský příspěvek od 2008
      Mění se výše a doba pobírání příspěvku, ale 5 dnů resp. 4 hodiny zůstávají.

      Koukněte se do historie, asi před 2 dny to tu bylo.

      Hezký večer!

    • 15. 9. 2007 8:11

      beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: Rodičovský příspěvek od 2008
      :-) v návrhu zůstává dítě do 3 let nejvýše 5 kalendářních dnů v měsíci, dítě nad 3 roky 4 hodiny denně a je tam přidaná druhá podmínka nebo nejvýše 5 kal.dnů v měsíci

    • 16. 9. 2007 16:31

      Katka (neregistrovaný) 62.240.163.---

      Re: Rodičovský příspěvek od 2008
      >>>Slyšeli jste něco o tom, že od 1.1.2008 pokud matka
      >>>pobírá rodič.přísp. dítě nemůže chodit do školky ani
      >>>v
      >>>zákonné době tj. do 3 let na 5 dnů v měs. a od 3 let
      >>>na
      >>>4 hod. denně??? Mám chybné informace nebo o tom něco
      >>>víte?
      >>
      >>Mění se výše a doba pobírání příspěvku, ale 5 dnů
      >>resp. 4 hodiny zůstávají.
      >>
      >>Koukněte se do historie, asi před 2 dny to tu bylo.
      >>
      >>Hezký večer!
      >
      >:-) v návrhu zůstává dítě do 3 let nejvýše 5
      >kalendářních dnů v měsíci, dítě nad 3 roky 4 hodiny denně a je
      >tam přidaná druhá podmínka nebo nejvýše 5 kal.dnů v
      >měsíci

    • 16. 9. 2007 22:37

      Pavel (neregistrovaný) 89.176.209.---

      Rodičovský příspěvek od 2008 nově
      Jsem rád, že jste to četla. Já jsem z tohoto legislativního kousku trochu na rozpacích, ale 5 dnů u dítěte nad 3 roky nechápu jako druhou podmínku, ale jako druhou variantu. Pokud by se jednalo o podmínku, tak to nedává smysl, i když i takové řešení je možné. :-))

      Podle ST 222 čl. XXIII/10 má znít § 30b/2 takto:
      "(2) Rodičovský příspěvek náleží, jestliže
      a) dítě, které nedosáhlo 3 let věku, navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti nejvýše 5 kalendářních dnů v kalendářním měsíci, není-li dále stanoveno jinak; návštěvou dítěte v jeslích, mateřské škole nebo v obdobném zařízení pro děti v kalendářním dnu se rozumí každý den, kdy dítě v jeslích nebo jiném uvedeném zařízení pro děti pobývá, bez ohledu na délku tohoto pobytu,
      b) dítě, které dosáhlo 3 let věku, navštěvuje v tomtéž kalendářním měsíci mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti předškolního věku v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně nebo nejvýše 5 kalendářních dnů; pro návštěvu dítěte v mateřské škole nebo jiném obdobném zařízení pro děti předškolního věku v rozsahu 5 kalendářních dnů platí písmeno a) část věty za středníkem obdobně,"

      Domnívám se, že se pouze nastavuje u dítěte nad 3 roky druhá varianta, místo 4 hodin denně ho umístit 5 dnů v měsíci libovolně dlouho. Ale je to pouze můj výklad a tak prosím, jako u všeho v roce 2008, bez záruky.

      Hezký večer!

    • 17. 9. 2007 7:16

      beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: OT Pro Pavla rodič.přísp.2008
      já se z vás picnu, konečně jste mě to naučil (sněm.tisk), tak plná pýchy chci paní upřesnit odpověď a zase jste mě nachytal na švestkách se slovíčky, ach jo, těžký život dobrodruha na stránkách sněmovny, ale přiznávám, že je rozdíl mezi podmínkou a variantou :) Také jsem to myslela jako vy, jen to špatně napsala
      jo,jo, pýcha předchází pád ...

    • 17. 9. 2007 10:21

      Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

      Re: OT Pro Betu rodič.přísp.2008
      Zvyšovat suiciditu kvůli mě, nebo dokonce kvůli nějakému baťohu, nepovažuji za adekvátní. :-))

      Ty zákony jsou o slovíčkách a proto někdy, možná trochu nerudně, opravuji nepřesnosti publikované na BC.

      Jsem ale rád, že jste se zapojila do čtení těch detektivek a pátráte po tom, co vlastně znamenají.

      Těším se na další společné studium.

      Hezké babí léto, dnes má být nádherně!

    • 17. 9. 2007 16:45

      sarah (neregistrovaný) 85.160.101.---

      Re: OT Pro Betu rodič.přísp.2008
      Moc Vám všem děkuji za odpověď, zase jsem o kousek chytřejší. Stašila mě totiž ředitelka ze školky, že děti, jejichž maminky pobírají rod.přísp. do školky od 1.1.2008 vůbec nesmějí, jinak o rodičovák přijdeme. Tak moc díky za uklidnění.
      A poradíte mi ještě, když jsem dostávala nejvyšší možnou mateřskou a v létě 2008 se mi narodí další potomek, přičemž moje první dítě bude mít v dobnu 2008 4 roky (plánuju že bych po skončení rodičováku šla na nemocenskou) nevíte jakou dostanu nemocenskou a následně mateřskou? Přibližně samorřejmě. Nebo alespoň poraďte z čeho se mi to bude vypočítávat. Byla jsem OSVČ a platila si nejvyšší nemocenskou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).