Re: může být květina náklad?
Pokud ji máte v kanceláři jako dekoraci, účtovala bych na 501 podobně jako spotřební materiál = daňově a s odpočtem DPH. Určitě bych to tak dělala u kytek v květináči. V hotelu bych takto účtovala i květiny ve vázičkách na stolech. Pokud ale je ta květina např. k jubileu obchodnímu partnera, viděla bych to jako reprezentaci, tj. nedaňové, žádný odpočet.
Re: může být květina náklad?
Mělo by to být tak, že pokud je květina v květináči-tzn.na stálo je daňově uznatelná jako dekorace i s odpočtem DPH,ale pokud je řezaná-do vázy aj.je nedaňová. a Dokonce jsem i zažila, kdy si nechavali dovážet květiny právě řezané jako dekoraci na recepci a též i účtovali nedaňově.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.