Vlákno názorů k dotazu ČID od beta - Re: ČID nejprve ze všeho asi přehodnotit práci, kterou...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 11. 2007 20:00

    beta (neregistrovaný)

    Re: ČID
    nejprve ze všeho asi přehodnotit práci, kterou vykonává, zda nevykonává práci, kterou by neměl. Je v pracovní neschopnosti? Má zažádáno o invalidní důchod? Pakliže byste dostala rozhodnutí, ž mu byl přiznán invalidní důchod, pozor na zastavení výplaty nemocenských dávek.

  • 26. 11. 2007 20:41

    Eva (neregistrovaný)

    Re: ČID
    Důchod mu již byl přiznán, nedělá těžkou práci. Jsou nějaké měsíční úlevy na dani? a co znamená pozor na zastavení výplaty nemocenských dávek.

  • 26. 11. 2007 22:30

    Ivana (neregistrovaný)

    Re: ČID
    Pokud je člověk ČID nebo PID, tak si může vydělat kolik chce a dělat co chce.
    I když takhle mluví zákon, tak lidská závist nezná mezí- takže záleží na ženských na sociálce atd. aí na posudkovém lékaři. Doporučuji takovému člověku - upravit prac. dobu - 6hod. denně a tím pádem i mzdu např. 10000,-

  • 26. 11. 2007 22:42

    Jiřka (neregistrovaný)

    Re: ČID
    Nesmysl, jednostranně mu nemůžete nic upravovat. Pokud bude podle lékaře schopen vykonávat svoji dosavadní práci v takovém rozsahu, jak ji vykonával a on nebude chtít nic měnit, tak prostě bude pracovat tak, jak má ve smlouvě. Nezáleží ani na závisti ani na ženských na sociálce. Záleží jedině na lékaři a na něm. Ovšem schopnost soustavně pracovat je jedním z kritérií, které se berou v úvahu při každoročním vyhodnocování u posudkových lékařů, zda mu ČID ponechat nebo ne. Ale to není starost zaměstnavatele.
    Z dotazu jsem usoudila, že dlouhodobě marodí, nebo snad ne?
    Po přinesení potvrzení ze své sociálky, že důchod pobírá, má nárok na daňovou slevu (potvrzení se předkládá vždy do 15.2. čerstvé). Na jeho ZP nahlásíte kódem D počátek invalidity.

  • 27. 11. 2007 8:13

    beta (neregistrovaný)

    Re: ČID
    ptala jste se na nemocenské dávky, tedy: Pokud byl zaměstnanec uznán částečně invalidním v době pobírání nemocenského, poskytování nemocenského se řídí zásadami platnými pro přechod z PN do invalidity. Zaměstnavatel je povinen zastavit výplatu nemocenského po uplynutí jednoho měsíce ode dne, v němž obdržel od OSSZ oznámení, že zaměstnanec byl uznán částečně invalidním; pokud byste oznámení obdržela např. 9.7., naposledy vyplatíte nemocenské za 9.8., od 10.8. již byl přiznán ČID. Od 10.8. nesmíte již nemocenské vyplácet, ikdyž podpůrčí doba nebyla ještě vyčerpána.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).