Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu RD - nepl.volno nebo výpověď??? od xy5 - Re: RD - nepl.volno nebo výpověď??? rodičovská dovolená je...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 3. 2008 18:34

xy5 (neregistrovaný) 62.204.241.---

Re: RD - nepl.volno nebo výpověď???
    rodičovská dovolená je do 3 let dítěte, takže nejpozději následující den po 3. roce dítěte byste měla nastoupit do zaměstnání
    můžete podat písemnou žádost o čerpání neplac. volna - např. od následujícího dne po 3. roce dítěte do - např. 4 let dítěte
    s neplaceným volnem může nebo nemusí zaměstnavatel souhlasit, pokud souhlasí, na kopii této žádosti si nechte potvrdit (následující den po tomto čerpání neplac. volna jste povinna do zaměstnání nastoupit)
    protože jste v kategorii, za kterou je plátcem zdravotního pojištění stát (do zaměstnání byste doložila, že pobíráte rodič. příspěvek), a potom z neplaceného volna se NIC neplatí (tedy ani Vy, ani zaměstnavatel)
    pokud se nedohodnete na neplac. volnu, potom musíte nastoupit do zaměstnání, popř. dáte výpověď (výpovědní doba je 2 měsíce)nebo ukončíte PP dohodou k určitému dni
    v žádném případě nemáte nárok na odstupné

• 28. 3. 2008 18:42

Ivana (neregistrovaný) 90.183.40.---

Re: RD - nepl.volno nebo výpověď???
    Děkuji. Já si to myslela, že si to naše mzdová nějak pomotala s nepl. volnem v jiných případech. Přitom jsem jí to říkala, že budu mít dál rod. příspěvek, takže ZP za mne platí stát. Půjdu tam znovu po zápisu do školky, tak jsem zvědavá, jak se domluvíme. Ještě jednou děkuji a přeji pěkný víkend.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).