Hlavní navigace

RD - nepl.volno nebo výpověď???

• (neregistrovaný) 90.183.40.---

28. 3. 2008 18:10

Dobrý den,
    včera jsem byla za svým zaměstnavatelem dohodnout se kvůli práci. Mému dítěti budou 22.dubna 3 roky. Se školkou asi moc počítat nemůžu (2.4. sice jdeme k zápisu, ale nejdřív by ho vzali stejně až v září a to kdoví jestli), takže bych chtěla zůstat na RD do jeho 4 let.
    Mzdová mi řekla, že buď musím podat výpověď nebo si na nepl.volnu platit 13,5% ZP z min.mzdy, které za mne zaměstnavatel uhradí. Ta úhrada poj. je zřejmě ve vnitřní směrnici podniku, ale to už si nepamatuji, naposledy jsem ji četla před 11 lety, když jsem tam nastupovala.
    Chtěla bych vědět, zda skutečně musím dát výpověď já nebo oni mě, když nebudu moci 23.4. nastoupit? Můj nadřízený sice tvrdí, že i po té výpovědi by mne rád vzal zpátky, ale to nezáleží jen na něm, ale na vedení.
    To nepl. volno jsem zavrhla, to pojistné se mi platit nechce. Nebo pokud pobírám RP a je za mne plátcem pojistného stát, nemusí za mne při nepl.volnu zaměstnavatel platit?
    Mnohokrát děkuji za informace
    Ivana

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 3. 2008 18:34

xy5 (neregistrovaný) 62.204.241.---

Re: RD - nepl.volno nebo výpověď???
      rodičovská dovolená je do 3 let dítěte, takže nejpozději následující den po 3. roce dítěte byste měla nastoupit do zaměstnání
      můžete podat písemnou žádost o čerpání neplac. volna - např. od následujícího dne po 3. roce dítěte do - např. 4 let dítěte
      s neplaceným volnem může nebo nemusí zaměstnavatel souhlasit, pokud souhlasí, na kopii této žádosti si nechte potvrdit (následující den po tomto čerpání neplac. volna jste povinna do zaměstnání nastoupit)
      protože jste v kategorii, za kterou je plátcem zdravotního pojištění stát (do zaměstnání byste doložila, že pobíráte rodič. příspěvek), a potom z neplaceného volna se NIC neplatí (tedy ani Vy, ani zaměstnavatel)
      pokud se nedohodnete na neplac. volnu, potom musíte nastoupit do zaměstnání, popř. dáte výpověď (výpovědní doba je 2 měsíce)nebo ukončíte PP dohodou k určitému dni
      v žádném případě nemáte nárok na odstupné

• 28. 3. 2008 18:42

Ivana (neregistrovaný) 90.183.40.---

Re: RD - nepl.volno nebo výpověď???
      Děkuji. Já si to myslela, že si to naše mzdová nějak pomotala s nepl. volnem v jiných případech. Přitom jsem jí to říkala, že budu mít dál rod. příspěvek, takže ZP za mne platí stát. Půjdu tam znovu po zápisu do školky, tak jsem zvědavá, jak se domluvíme. Ještě jednou děkuji a přeji pěkný víkend.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).