Re: Zahraniční DPH
Myslím si, že zaúčtováním na vrub nákladů nic nepokazíte a až dostanete dobropis, byť v příštím roce, zúčtujete jej mínusem opět do nákladů. V žádném případě bych nepoužíval časové rozlišení nákladů ani dohadné položky, protože pro ně nemáte dostatečný důvod. Zpochybnil (a) byste si výši těchto nákladů naprosto zbytečně.
Re: Zahraniční DPH
V zásadě jsou 2 doporučené postupy:
1/ uplatnit celý doklad do nákladů (dle druhu nákladové položky), nejpozději ke konci zdaňovacího období vytvořit dohadnou položku výnosovou - předpoklad reálného vrácení daně ze všech plnění, u kterých je to požadováno
2/ zaúčtovat nákladovou položku v ocenění bez zahr. DPH (pokud bude požadavek na vrácení), zahr. DPH zúčtovat na účet doh. položek (místo nákladů)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.